کد خبر:263083
پ
سخت افزار
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

۵۴ مجموعه فناور، محصولات و خدمات خود در حوزه سخت افزار را توسعه داده‌اند

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۵۴ مجموعه فناور، محصولات و خدمات خود در حوزه سخت افزار را توسعه داده‌اند.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۵۴ مجموعه فناور، محصولات و خدمات خود در حوزه سخت افزار را توسعه داده‌اند.

 

*** توسعه ۵۴ مجموعه فناور با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 

به گزارش پژواک، بر اساس اعلام معاونت علمی و فنا‌وری ریاست جمهوری، با حمایت این معاونت، ۵۴ مجموعه فنا‌ور، محصولات و خدمات خود در حوزه سخت افزار را توسعه داده‌اند، محصولاتی که در مرز دانش و به همت فناو‌ران داخلی به تولید رسیده‌اند.

به صورت بسیار ساده، سخت افزار کامپیوتر شامل بخش‌ها و اجزای فیزیکی است که هر کامپیوتری برای انجام وظایف خود به آن‌ها وابسته است.

مفهوم (سخت افزار کامپیوتر) هر چیزی که دارای یک برد مدار الکترونیکی باشد و در درون یک رایانه شخصی و یا لپ تاپ به کار گرفته شود را در بر می‌گیرد، این موارد می‌تواند شامل مادربرد، کارت‌های گرافیک، پردازنده، فن‌های خنک کننده، دوربین وب کم، منبع تغذیه و نظایر آن باشد.

در حال حاضر ۵۴ شرکت دانش بنیان و خلاق توسط ستاد توسعه فنا‌وری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فنا‌وری ریاست جمهوری شناسایی شده اند که در زمینه توسعه سخت افزار در کشور فعالیت می‌کنند.

 

*** شرکت‌ها و محصولات توسعه یافته

 

به گزارش پژواک، سامانه‌های هوشمند کشاورزی والی یکی از این شرکت‌ها است که در این حوزه فعالیت می‌کند و دستگاه هوشمند پاکسازی گل زعفران را تولید کرده است.

همچنین شرکت نوآوران امن اندیش شریف نیز با تولید ماژول ارتباط امن شبکه (HW-IPSEC) به این حوزه ورود کرده است.

دهکده نواندیشی و نوآوری چهلستون کسب و کار نیز شرکت دیگری است که در این حوزه فعالیت می‌کند محصول تولیدی این شرکت مودم امن است.

بورد پایه لینوکس رمز شده هم محصولی است که در زمینه سخت افزار توسط شرکت نیلی گستر امین به تولید رسیده است.

شرکت کارا دو هزار هم در این حوزه فعال است.

شرکت پیشرو فناوری اطلاعات رادین، مهندسی ارتباطی پیام پرداز، رایا سامانه‌های امن پارسا شریف، پیام افزار پیک آسا، کارافن پرداز مبتکر مانا، مهندسی برق و الکترونیک قشم ولتاژ، پیام افزار پیک آسا، کارافن پرداز مبتکر مانا و راژان پرتو پارس نیز از دیگر مجموعه‌های فعال در این حوزه هستند.

 

 

پایان پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید