کد خبر:263053
پ
همراه اول
پژواک گزارش می‌دهد:

افتتاح نخستین دوره کارآموزی آکادمی همراه اول

نخستین دوره کارآموزی آکادمی همراه اول با مأموریت تربیت، توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی در اکوسیستم دیجیتال آغاز بکار کرد.

نخستین دوره کارآموزی آکادمی همراه اول با مأموریت تربیت، توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی در اکوسیستم دیجیتال آغاز بکار کرد.

 

*** افتتاح نخستین دوره کارآموزی آکادمی همراه اول 

 

به گزارش پژواک، آیین افتتاحیه نخستین دوره کارآموزی سازمانی همراه اول در ۱۲ خرداد ۱۴۰۰، با حضور ۴۰ نفر از متقاضیان تأیید صلاحیت شده، قائم مقام مدیرعامل و معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی شرکت ارتباطات سیار ایران در برج ستاره ونک برگزار شد.

همزمان با انتشار نخستین فراخوان ثبت نام و ورود به این دوره، بیش از ۳۶۰۰ متقاضی با ثبت اطلاعات و ارسال رزومه برای ۴۰ موقعیت کارآموزی گروه همراه اول، اعلام آمادگی کردند که سرانجام پس از آزمون‌های ارزیابی و مصاحبه، نهایتا برترین افراد برای این موقعیت‌ها در نظر گرفته و وارد شروع دوره چهارماهه شدند.

منتخبان نخستین دوره در طول پروسه آموزش با کمک مربیان متخصص، به صورت حرفه ای با بازارکار و موقعیت مربوطه شغلی آشنا شده و پس از گذراندن آموزش های موردنیاز، حتی امکان ادامه همکاری بلندمدت برای آنان نیز در صورت توافق هر دو طرف فراهم است.

کارآموزی سازمانی یا Internship مدلی فراگیر برای شناسایی، ارزیابی، جذب، آموزش و اجتماعی‌سازی کارکنان جدیدالورود به سازمان‌ها است.

این مدل به عنوان الگویی کارآمد سالیان طولانی است که در اکثر شرکت‌های معتبر بین‌المللی پیاده‌سازی می‌شود و علاوه بر کمک به سازمان‌ها برای یافتن نیروی انسانی با انگیزه و توانمند، مسیر بسیار مناسبی را نیز برای کارجویان فراهم کرده که بتوانند نقشه راه شغلی خود را بر اساس الگویی مبتنی بر آموزش و شایستگی آغاز کنند.

براساس اطلاعات جمع‌آوری شده از متقاضیان حضور در دوره اول، بالغ بر ۵۰ درصد متقاضیان از گروه بانوان و ۶۵ درصد کل جامعه آماری از دانشگاه‌های دولتی بوده‌اند.

طرح کلی کارآموزی آکادمی همراه نیز در قالب سه فاز آموزش، نظارت حین انجام وظایف و تفویض و بهره‌برداری و مجموعا در مدت زمان چهار ماه به سرانجام خواهد رسید.

 

*** قائم مقام همراه اول/ تشریح ساختار سازمانی جاری همراه اول

 

در این مراسم قائم مقام همراه اول و معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی شرکت ارتباطات سیار ایران نیز حضور داشتند که ضمن تشریح جایگاه اپراتور اول تلفن همراه از ابعاد مختلف، ساختار سازمانی جاری همراه اول را نیز برای کارآموزان شرح دادند.

 

بهروزی با اشاره به تغییر رویکردهای این اپراتور در دو سال اخیر، اظهار کرد:

رویکرد همراه اول با در اختیار داشتن ۱۰۰ میلیون مشترک، ارائه سرویس‌های نوآورانه و دیجیتال با استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های داخلی است.

 

قائم مقام همراه اول در پایان ضمن اشاره به پلتفرم‌های بزرگی نظیر شاد که اکنون در حال بهره‌برداری است و توسط متخصصان داخلی توسعه یافته است، ابراز کرد:

امیدواریم با تدارک دیدن پروسه جذب از طریق کارآموزی سازمانی، بتوانیم به توانمندتر شدن هر چه بیشتر پروژه‌های نوآورانه کنونی کمک کنیم و بتوانیم بزرگترین سرویس‌ها را در منطقه داشته باشیم.

 

*** تلاش همراه اول برای تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه

 

به گزارش پژواک، گفتنی است آکادمی همراه با مأموریت تربیت، توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی در اکوسیستم دیجیتال در تابستان سال ۹۹ آغاز به کار کرده است.

این آکادمی به پشتوانه دانش و توسعه شرکت‌های بزرگی مانند همراه اول می‌کوشد نیازهای آموزشی، عمومی، تخصصی و فاصله مهارتی میان تحصیلات دانشگاهی و فضای کار را با طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی و کارآموزی سازمانی پوشش دهد.

همچنین همراه اول به عنوان لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال، سال‌هاست که با سرمایه‌گذاری بر روی تجهیزات و سرمایه‌های بومی، درصدد است تا هر چه زودتر چشم‌انداز تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال را محقق سازد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید