کد خبر:270655
پ
بورس
نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار:

پیگیری سازمان بورس برای واریز پول به صندوق تثبیت بازار سرمایه/ قرار بود ماهانه ۶۵۰ میلیارد تومان نقدینگی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود

نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از پیگیری این سازمان برای واریز پول به صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داد.

نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از پیگیری این سازمان برای واریز پول به صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داد.

 

*** واریز پول به صندوق تثبیت بازار سرمایه

 

به گزارش پژواک، محسن خدابخش به وعده‌های انجام نشده در زمینه واریز منابع به صندوق تثبیت بازار سرمایه اشاره کرد و اظهار داشت:

ما به دنبال ورود نقدینگی از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه هستیم، اما تاکنون اقدام جدی از سوی نهاد مربوطه انجام نشده است.

بر اساس وعده‌های داده شده قرار بر این بود تا به‌صورت ماهانه رقمی حدود ۶۵۰ میلیارد تومان نقدینگی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود که این اقدام به مرحله اجرا نرسید.

 

وی در ادامه افزود:

در برخی کشورها صندوق‌های توسعه اقدام به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه می‌کنند، اما اساسنامه صندوق توسعه ملی در ایران این اجازه را نمی‌دهد.

اساسنامه مربوط به صندوق توسعه ملی باید اصلاح شود که پیشنهاد آن را به مسوولان مربوطه ارایه داده‌ایم.

 

*** پیگیر واریز منابع به صندوق توسعه ملی هستیم

 

به گزارش پژواک، نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان، اظهار داشت:

ما پیگیر واریز منابع به صندوق توسعه ملی هستیم و پیگیری‌های خود را حتی در روزهای پایانی سال نیز ادامه داده و خواهیم داد.

با توجه به وضعیت فعلی معاملات بورس، صندوق‌های توسعه و تثبیت بازار سرمایه دارای منابع هستند و باید به این نکته نیز توجه داشت.

ایرنا

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه