کد خبر:262001
پ
کلاهبرداری
پژواک گزارش می‌دهد:

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری با پیامک جعلی سامانه قضایی

پلیس فتا با صدور اطلاعیه‌ای هشدار داد، مجرمان سایبری با ارسال پیامکی حاوی ابلاغ الکترونیک قضایی و هدایت کاربران به لینکی جعلی از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

پلیس فتا با صدور اطلاعیه‌ای هشدار داد، مجرمان سایبری با ارسال پیامکی حاوی ابلاغ الکترونیک قضایی (ثنا) و هدایت کاربران به لینکی جعلی از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

 

*** کلاهبرداری با پیامک جعلی سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی 

 

به گزارش پژواک، مجرمان سایبری با جعل آدرس اینترنتی سامانه ثبت‌نام الکترونیک قوه‌‌‌قضائیه و با ارسال پیامکی از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کنند که این پیامک‌ها حاوی مطالبی از قبیل: ثبت شکوائیه، ابلاغ حکم و غیره است.

کاربران فضایی مجازی به دلیل استرس ایجاد شده و کنجکاوی به آدرس (لینک) جعلی که در متن پیام است مراجعه می‌کنند که در این مرحله با درخواست کسر وجه، و ثبت اطلاعات بانکی توسط شهروندان از حساب کاربران برداشت غیرمجاز می‌شود.

لذا شهروندان به موارد زیر دقت کنند.

۱. پیامک ارسالی از سوی قوه‌قضاییه فاقد لینک است.

۲. به هیچ وجه برای مشاهده ابلاغ قضایی، نیاز به واریز وجه نیست.

۳. پیامک مذکور، هرگز با شماره سیم کارت شخصی ارسال نمی‌شود.

۴. برای اطمینان، کاربران می‌توانند به سایت اصلی ابلاغ الکترونیک قضایی به آدرس https:‌//eblagh.adliran.ir مراجعه و از این طریق ابلاغ قضائی را بررسی کنند.

۵. ابلاغ قضائی از طریق پیام کوتاه ارسال می‌شود و در شبکه‌های ابلاغ‌های قضائی به اطلاع‌رسانی نمی‌شود.

۶. پیام ابلاغ قضائی به افرادی که سابقاً در سیستم ثنا ثبت‌نام کرده‌اند ارسال می‌شود و کسانی که در این سیستم ثبت‌‌نام نکرده‌اند به نشانی محل سکونت و یا محل کار افراد از طریق پست ارسال می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید