کد خبر:259560
پ
خودروی پرنده
پژواک گزارش می‌دهد:

نخستین خودروی پرنده مسابقه‌ای جهان رونمایی شد

یک شرکت استرالیایی از نخستین خودروی پرنده مخصوص مسابقات رونمایی کرده که از راه دور کنترل می‌شود و در سال جاری در مسابقات شرکت می‌کند.

یک شرکت استرالیایی از نخستین خودروی پرنده مخصوص مسابقات رونمایی کرده که از راه دور کنترل می‌شود و در سال جاری در مسابقات شرکت می‌کند.

 

*** رونمایی از نخستین خودروی پرنده مسابقه‌ای جهان 

 

به گزارش پژواک، نخستین خودروی پرنده مسابقه‌ای با سرعت ۷۵ مایل بر ساعت رونمایی شده و قرار است در یک رویداد جدید در سال جاری شرکت کند.

طبق بیانیه شرکت آلادا آئروناتیکز خودروی پرنده مذکور ایر اسپیدر (Airspeeder) به وسیله یک اپراتور از راه دور کنترل می‌شود و قادر است به طور عمودی از روی زمین بلند شود و فرود بیاید.

قدرت موتور آن نیز ۹۶ کیلووات و وزن آن بدون خلبان ۱۰۰ کیلوگرم است.

در نخستین مجموعه مسابقات جهانی، این وسیله نقلیه از راه دور کنترل می‌شود که در حقیقت یک بستر آزمایشی برای مجموعه مسابقات سرنشین داری است که در ۲۰۲۲ میلادی برگزار خواهد شد.

شرکت سازنده خودروی پرنده مسابقه‌ای در جنوب استرالیا قرار دارد و بیش از ۳ سال صرف توسعه آن کرده است. قرار است در نخستین مرحله مسابقات که سال جاری برگزار می‌شود، ۱۰ خودروی پرنده یکسان شرکت کنند.

 

*** فناوری ایر اسپیدر

 

به گزارش پژواک، ایر اسپیدر شامل فناوری‌های مختلفی است که تاکنون در هیچیک از خودروهای برقی پرنده مشاهده نشده است.

این فناوری‌ها عبارتند از لیدار، سیستم‌های رادار اجتناب از برخورد که یک میدان نیرومجازی دور وسیله نقلیه پرنده ایجاد می‌کند. علاوه بر آن چارچوب خودرو نیز از فیبرکربنی است که محکم، سخت و سبک است.

قبل از آغاز مسابقات بین‌المللی در سال جاری، خودروهای پرنده مذکور آزمایش می‌شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید