کد خبر:257566
پ
فاقد تصویر شاخص
با حضور روسای سازمان و پژوهشگاه فضایی ایران:

ماهواره پارس ۱ به سازمان فضایی ایران تحویل شد

ماهواره پارس ۱ پس از انجام موفقیت‌آمیز تمام تست‌های مربوطه به سازمان فضایی ایران به این سازمان تحویل شد.

ماهواره پارس ۱ پس از انجام موفقیت‌آمیز تمام تست‌های مربوطه به سازمان فضایی ایران به این سازمان تحویل شد.

 

*** تحویل ماهواره پارس ۱ به سازمان فضایی ایران 

 

به گزارش پژواک، در این مراسم که با حضور مرتضی براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران، حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران و معاونین و مدیران دو مجموعه برگزار شد، ماهواره پارس ۱ پس از انجام موفقیت آمیز تمام تست های مربوطه به سازمان فضایی ایران تحویل شد.

 

در این مراسم براری، بر اهمیت توسعه فناوری فضایی و شتاب بخشی به این مسیر تاکید کرد و گفت:

خدا را شاکریم که متخصصین پژوهشگاه فضایی ایران در یک تلاش مستمر و خستگی ناپذیر توانستند با وجود تمام محدودیت های شیوع ویروس کرونا، این پروژه را مطابق با زمان بندی از پیش تعیین شده به اتمام برسانند و تمام تست های مورد نیاز را با موفقیت پشت سر بگذارند.

 

*** توانمندسازی شبکه طراحی و ساخت ماهواره

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توانمندسازی شبکه طراحی و ساخت ماهواره را یکی از راهبردهای اصلی در پروژه‌های فضایی دانست و افزود:

هدف ما تداوم همکاری های شبکه‌های ایجاد شده در مسیر طراحی و ساخت ماهواره‌ ها است و تلاش می کنیم با توانمندسازی این شبکه همکار، از رسوب علمی و دانش ایجاد شده به نحو احسن برای توسعه فناوری فضایی و شکوفایی صنعت فضایی کشور بهره ببریم.

 

رئیس سازمان فضایی ایران استفاده از تمام ظرفیت‌های علمی و اقتصادی کشور را در مسیر توسعه فناوری فضایی بومی از دیگر اولویت‌های سازمان فضایی ایران برشمرد و خاطر نشان کرد:

از تمام ظرفیت‌های ملی برای توسعه صنعت فضایی کشور بهره خواهیم گرفت به نحوی که چشم‌انداز ما رونق این حوزه و رشد و توانمندی تمامی فعالین و بازیگران صنعت فضایی کشور چه در بخش دانشگاهی و تحقیقاتی و چه در بخش خصوصی است.

 

*** عملیاتی‌ترین و پیشرفته‌ترین ماهواره‌های بومی

 

به گزارش پژواک، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ماهواره پارس ۱ را یکی از عملیاتی‌ترین و پیشرفته‌ترین ماهواره‌های بومی کشور دانست و گفت:

در طی طراحی و ساخت این ماهواره گلوگاه های فناوری متعددی پیش روی متخصصان ما بود که برای اولین بار در کشور و با کمک متخصصین خلاق ایرانی توانستیم این فناوری ها را بومی سازی کنیم و اکنون توانمندی طراحی و ساخت ماهواره های سنجشی عملیاتی با کاربردهای مورد نیاز در پژوهشگاه فضایی ایران نهادینه شده است.

مرتضی براری ضمن تشکر و تقدیر از تلاش تمامی متخصصین و تیم اجرایی پروژه ماهواره پارس ۱ در پژوهشگاه فضایی ایران و سازمان فضایی ایران ابراز امیدواری کرد تا با ادامه روند توسعه فناوری فضایی درکشور، شاهد ارائه خدماتی کاربردی به کشور باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه