کد خبر:260125
پ
فیسبوک
پژواک گزارش می‌دهد:

انگلیس از ابزار قانون‌گذاری برای مقابله با فیسبوک استفاده می‌کند

انگلیس تصمیم دارد با تصویب قوانین جدید اجازه ندهد فیسبوک رمزگذاری سر به سر را در اپلیکیشن‌های زیر مجموعه خود اجرا کند زیرا این فناوری معایبی برای امنیت کودکان در فضای آنلاین دارد.

انگلیس تصمیم دارد با تصویب قوانین جدید اجازه ندهد فیسبوک رمزگذاری سر به سر را در اپلیکیشن‌های زیر مجموعه خود اجرا کند زیرا این فناوری معایبی برای امنیت کودکان در فضای آنلاین دارد.

 

*** مقابله انگلیس با فیسبوک

 

به گزارش پژواک، انگلیس تصمیم دارد از فرایند رمزگذاری سر به سر در فیسبوک جلوگیری کند و در همین راستا تلاش‌هایی برای منصرف کردن فیسبوک از گسترش این فناوری در اپلیکیشن‌های پیام رسانش انجام شده است.

همچنین وزیر کشور انگلیس تصمیم دارد در یک مراسم مربوط به خیریه حمایت از کودکان سخنرانی کند. محور این مراسم معایب رمزگذاری سر به سر و درخواست ایجاد قوانین سختگیرانه تر درباره این فناوری است.

 

*** رمزگذاری سر به سر

 

رمزگذاری سر به سر ارتباطات را برای فرستنده و گیرنده پیام‌ها ایمن می‌کند. به این ترتیب فقط دو طرف محاوره می‌توانند به محتوا دسترسی داشته باشند و پلتفرم‌های فراهم کننده این فناوری نمی‌توانند به آن دسترسی یابند.

این فناوری در سال‌های اخیر گسترش یافته است به طوری که در پیام رسان واتساپ رمزگذاری سر به سر به طور پیش فرض انجام می‌شود.

تلاش وزارت کشور انگلیس در حالی انجام می‌شود که فیسبوک تصمیم دارد رمزگذاری سر به سر را در تمام پلتفرم‌های پیام‌رسان خود از جمله مسنجر و اینستاگرام نیز اجرا کند.

از آنجا که تصور می‌شود فناوری مذکور ریسک‌هایی را متوجه کودکان می‌کند، اقدام فیسبوک به بحث و گفتگوهای زیادی در انگلیس و کشورهای دیگر جهان منجر شده است.

 

*** لایحه امنیت آنلاین

 

به گزارش پژواک، در همین راستا دولت این کشور مشغول طراحی قوانینی مخصوص رمزگذاری است تا اجازه ندهد شرکت‌های فناوری توانایی نظارت بر ارتباطات غیرقانونی را محدود کنند.

کارشناسان و قانونگذاران توصیه کرده‌اند لایحه امنیت آنلاین شرکت‌های فناوری را ملزم کند اطلاعات درباره سوءاستفاده آنلاین از کودکان را به اشتراک بگذارند.

پیش‌بینی می‌شود این لایحه شرکت‌هایی با سرویس‌های حاوی رمزگذاری سر به سر را ملزم کند روش‌های خود را برای مقابله با گسترش محتوای خطرناک در پلتفرم‌هایشان نشان دهند در غیر این صورت با جریمه روبرو خواهند شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه