کد خبر:258091
پ
فیسبوک
پژواک گزارش می‌دهد:

فیسبوک محتوای سیاسی را محدود می‌کند/ سانسور عمدی آزادی بیان

شرکت فیسبوک که در جریان رقابت‌های انتخاباتی آمریکا به سانسور آزادی بیان متهم شده است، اعلام کرد که محتوای سیاسی در این پیام‌رسان را محدود می‌کند.

شرکت فیسبوک که در جریان رقابت‌های انتخاباتی آمریکا به سانسور آزادی بیان متهم شده است، اعلام کرد که محتوای سیاسی در این پیام‌رسان را محدود می‌کند.

 

*** فیسبوک محتوای سیاسی را محدود می‌کند

 

به گزارش پژواک، تارنمای آمریکایی آکسیوس به نقل از مدیر عامل فیسبوک، از کاهش استفاده کاربران گروه‌های سیاسی از این پیام‌رسان و محدود کردن دسترسی کاربران به چنین محتواهایی خبر داد.

بر اساس اظهارات مارک زاکربرگ، شرکت فیسب‍وک از توصیه به کاربران برای محلق شدن به گروه‌های سیاسی و مدنی خودداری خواهد کرد.

وی از پاسخ به این سئوال که چگونه محتوای سیاسی را در این پیام‌رسان اجتماعی کاهش خواهد داد خودداری کرد.

مدیر عامل فیسبوک معتقد است، کاربران نمی‌خواهند مسائل سیاسی و درگیری‌های سیاسی، استفاده آن‌ها از این اپلیکیشن را تحت تاثیر قرار دهد.

 

*** سانسور عمدی آزادی بیان

 

به گزارش پژواک، شایان ذکر است که در ماه‌های اخیر، این شرکت با اتهامات فزاینده از سوی محافظه کاران در سانسور عمدی آزادی بیان مواجه بوده است.

این اتهامات به دنبال سانسور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از حمله به کنگره تشدید شد.

با این حال به نظر نمی‌رسد حتی این اقدام فیسبوک در جلوگیری از استفاده ترامپ از این پیام‌رسان، منتقدان این شرکت را راضی کرده باشد.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، فیسبو‌ک به طور موقت تبلیغات سیاسی با استفاده از این پیام‌رسان را متوقف کرد و دلیل آن را (جلوگیری از اطلاعات غلط) عنوان کرد و وعده داد این محدودیت تمدید نخواهد شد.

این اقدام باعث شد بسیاری این رسانه را به جانبداری متهم کنند.

فیسبوک ۱۱ نوامبر یعنی بعد از انتخابات ۲۰۲۰ ممنوعیت تبلیغات سیاسی را همزمان با توئیت‌های ترامپ درباره تقلب در انتخابات تمدید کرد.

این اقدام از سوی برخی از چهره‌ها به دلیل تضعیف آزادی بیان و سرکوب دیدگاه‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است.

این شرکت در عین حال به سانسور اطلاعات مخرب علیه جو بایدن رئیس جمهوری جدیدآمریکا و تعدیل تبلیغات سیاسی ترامپ متهم شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه