کد خبر:260131
پ
اقتصاد دیجیتال
براساس اعلام ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال:

شکل‌گیری ۵۰۰ شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال

طبق اعلام ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری بیش از ۵۰۰ شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال شکل گرفته است.

طبق اعلام ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری بیش از ۵۰۰ شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال شکل گرفته است.

 

*** شکل‌گیری ۵۰۰ شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال

 

به گزارش پژواک، تعداد شرکت‌های خلاق حوزه اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی با رشدی قابل قبول به ۵۶۷ مورد رسیده است.

یکی از تلاش‌ها برای توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری اقتصاد دیجی‍تال و هوشمندسازی در کشور، حمایت از شکل‌گیری شرکت‌های خلاق در این زمینه است.

کاری که ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجی‍تال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر آن تاکید زیادی دارد و در در این چند سال، سعی کرده از شکل‌گیری این شرکت‌ها حمایت کند.

به گواه آمارهای موجود، سال ۹۵ حدود ۳۹۵ شرکت خلاق در حوزه اقتصاد دیجی‍تال و هوشمندسازی فعال بودند.

اما در این ۵ سال تعداد این شرکت‌ها روندی صعودی گرفته است و امروز ۵۶۷ شرکت خلاق در حوزه کسب و کارهای دیجی‍تال و فضای مجازی فعالیت می‌کنند.

در واقع شرکت‌های خلاق ایجاد شده‌اند تا با ارائه الگوهای نوین کسب و کار نقشی مؤثر در ارائه خدمات و محصولات نو و خلاق ایفا کنند. پایه و اساس آنها بر مبنای خلاقیت و نوآوری بنا شده و بر خلاف شرکت‌های دانش‌بنیان، رشد آنها ارتباطی به تولید محصولات مبتنی بر فناوری پیشرفته ندارد. این شرکت‌ها آمده‌اند تا مسیر توسعه کشور را هموار کنند.

 

*** حمایت از شکل‌گیری شرکت‌های خلاق در حوزه اقتصاد دیجیتال

 

به گزارش پژواک، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اولویت‌های خود را حمایت از شکل‌گیری و توسعه این شرکت‌ها قرار داده است و از آن‌ها حمایت‌های مادی و معنوی می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه