کد خبر:258510
پ
شبکه ۵G
پژواک گزارش می‌دهد:

چهارمین سایت تجاری ۵G ایران و ایرانسل افتتاح شد

چهارمین سایت تجاری نسل پنج تلفن‌همراه ایران (۵G) که در محل بوستان آب و آتش تهران از سوی ایرانسل تجهیز شده و قابلیت استفاده عمومی را دارد با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد.

چهارمین سایت تجاری نسل پنج تلفن‌همراه ایران (۵G) که در محل بوستان آب و آتش تهران از سوی ایرانسل تجهیز شده و قابلیت استفاده عمومی را دارد با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد.

 

*** افتتاح چهارمین سایت تجاری ۵G ایران

 

به گزارش پژواک، در سومین رویداد هفته دیجیتال ایران که در حال برگزاری است، ۲۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۹، دومین روز از نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا در سالن ۲۷ نمایشگاه بین‌المللی تهران، در حالی آغاز شد که محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، با حضور و بازدید از غرفه ایرانسل، از طریق ارتباط زنده ویدیویی با چهارمین سایت تجاری ۵G ایران و ایرانسل در محل بوستان آب و آتش، اولین سایت برای استفاده عمومی نسل پنج تلفن همراه ایران را به همراه بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، افتتاح کرد.

در این مراسم، سید محمدحسین حجازی مدیر عامل منطقۀ فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد و محمد فرجود مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در محل پل طبیعت (بوستان آب و آتش)، همچنین جمعی از معاونان و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، شرکت ایرانسل، اصحاب رسانه، متخصصان و علاقه‌مندان صنعت تلکام در سالن ۲۷ نمایشگاه بین‌المللی تهران حضور داشتند.

 

*** مدیرعامل ایرانسل/ سرعت حداقل ۱۰ برابری شبکۀ ۵G نسبت به شبکۀ ۴G

 

مدیرعامل ایرانسل با توضیح فعالیت جدیدترین سایت تجاری نسل پنج تلفن‌ همراه ایرانسل و آخرین دستاوردهای ایرانسل در حوزه هوش مصنوعی، اظهار داشت:

سایتی که امروز در بوستان آب و آتش تهران افتتاح می‌شود، یک سرویس با قابلیت استفادۀ عمومی در شبکۀ ۵G را در اختیار مردم قرار می‌دهد تا آن‌هایی که گوشی مجهز به تکنولوژی ۵G دارند، بتوانند به طور مستقیم این تجربه را داشته باشند و یا با سایر گوشی‌های هوشمند، از طریق HotSpot مودم ۵G که در محل سایت قرار داده شده است، به صورت وای‌فای، از آن بهره‌مند شوند.

تجربۀ جهانی نشان داده است که مشترکان در شبکۀ ۵G نسبت به شبکۀ ۴G، می‌توانند حداقل سرعتی ۱۰ برابر را در اختیار داشته باشند.

 

بیژن عباسی‌آرند در پایان پیرامون پروژه جدید در حوزه AI، بیان کرد:

همچنین ما امروز از پروژه آواتار که یک پروژه جدید در حوزه AI است و به عنوان یک پلتفرم جدید مرکز تماس، بر پایه هوش مصنوعی فعالیت می کند، رونمایی خواهیم کرد. 

 

*** وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات/ اهمیت توسعه شبکه ۵G در ایران

 

وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات نیز با توضیح اهمیت توسعه شبکه ۵G در ایران، اظهار داشت:

از همکاران فنی ایرانسل برای تلاش‌های بسیار زیادی که در هفت-هشت ماه اخیر انجام دادند تا سه سایت قبلی نسل پنج تلفن‌همراه به بهره‌برداری برسد و مجموعه‌های تحقیقاتی کشور بتوانند تحقیقات و کاربردهای نسل پنج را، قبل از اینکه این شبکه به طور گسترده در کشور پیاده‌سازی شود، عملیاتی کنند؛ تشکر می‌کنم.

در نتیجه این اقدام ایرانسل در هفت‌ماه گذشته، امروز در این نمایشگاه، شاهد آن هستیم که کاربردهای گوناگون نسل پنجم تلفن‌همراه به نمایش گذاشته شده و شرکت‌های مختلف در حال هم‌افزایی هستند که زیست‌بوم نسل پنج تلفن‌همراه را بتوانیم با حداکثر استفاده در اقتصاد دیجیتال، مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

 

محمدجواد آذری جهرمی با تأکید بر اینکه البته سایت‌های قبلی ایرانسل در پروژهشگاه ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، ساختمان مرکزی ایرانسل و دانشگاه تربیت‌مدرس هم قابلیت استفاده توسط عموم را داشت، ولی به دلیل فاصلۀ سایت با مردم، خیلی امکان استفادۀ عمومی وجود نداشت، ادامه داد:

سایت نسل پنج تلفن ‌همراه که امروز در پل طبیعت و بوستان آب و آتش افتتاح می‌شود، اولین سایتی است که به صورت فراگیر و عمومی، می‌تواند مورد استفاده مردم قرار گیرد.

 

*** توسعه شبکه ۵G در ایران

 

وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در پایان پیرامون آیندۀ توسعۀ شبکه ۵G در ایران، بیان کرد:

ایرانسل در روزهای اول اسفند سالج اری در جزیرۀ کیش و در دو هفتۀ آغازین اسفند در شهر شیراز، با راه‌اندازی سایت ۵G، پوشش نسل پنج را در این شهرها آغاز می‌کند.

همراه‌اول هم در حال انجام تلاش‌های خوبی است تا در راستای ارائۀ ۵G به دستاوردهای خوبی برسند که طبیعتا گزارش آن را به مردم خواهند داد. همچنین امیدواریم با فراگیری نسل پنج تلفن‌همراه و حرکت به سمت اتصال شبکۀ ثابت و همراه و ادغام آن‌ها با یکدیگر، شاهد یک تحول بزرگ در شبکۀ ملی اطلاعات باشیم که این توسعۀ ۵G هم بر اساس همان سند شبکۀ ملی اطلاعات در حال توسعه است.

 

*** افتتاح سایت ۵G به همراه یکی از نوجوانان حاضر در نمایشگاه

 

به گزارش پژواک، وزیر ارتباطات با دعوت از یکی از نوجوانان حاضر در محل نمایشگاه، از او خواست تا به نمایندگی از هم‌نسلان خود که آیندۀ این تکنولوژی به آن‌ها اختصاص دارد، در افتتاح چهارمین سایت تجاری ۵G ایران مشارکت کند.

سپس حاضران در بوستان آب و آتش، از طریق اتصال به سایت ۵G این بوستان، با وزیر ارتباطات تماس تصویری بر بستر ۵G برقرار و با وی گفت‌وگو کردند.

در حین این گفت‌وگوی تصویری، صفحۀ گوشی تلفن‌همراه حاضر در بوستان آب و آتش، با نشانگر شبکۀ ۵G در سالن نمایش داده می‌شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه