کد خبر:260039
پ
توییتر
به دلیل نقض قوانین:

روسیه توییتر را جریمه کرد

دادگاهی در روسیه توییتر را درباره ۳ مورد نقض قوانین محدود کردن محتوای غیر قانونی گناهکار شناخته و جریمه‌ای ۱۱۷ هزار دلاری برای آن تعیین کرده است.

دادگاهی در روسیه توییتر را درباره ۳ مورد نقض قوانین محدود کردن محتوای غیر قانونی گناهکار شناخته و جریمه‌ای ۱۱۷ هزار دلاری برای آن تعیین کرده است.

 

*** روسیه توییتر را جریمه کرد

 

به گزارش پژواک، دادگاهی در مسکو توییتر را به دلیل حذف نکردن پست‌های مربوط به تشویق کودکان به شرکت در تظاهرات جریمه کرد.

براساس اسناد موجود، دادگاه مذکور تویی‍تر را در سه مورد نقض قوانین مربوط به محدود کردن محتوای غیرقانونی گناهکار شناخت و به این شرکت دستور داد جریمه ای معادل ۸.۹ میلیون روبل (۱۱۷ هزار دلار) بپردازد.

رأی این دادگاه در حالی صادر می‌شود که دو هفته قبل راسکامنادزور (سازمان ناظر بر ارتباطات روسیه) تهدید کرد در صورتیکه توییتر گام‌های لازم برای حذف محتوای ممنوع را اتخاذ نکند، طی ۳۰ روز آن را مسدود کند.

ماه گذشته میلادی این سازمان تویی‍تر را متهم کرد در حذف محتوای مشوق خودکشی میان کودکان و همچنین محتوا درباره مواد مخدر و هرزنگاری کودکان موفق عمل نکرده است.

راسکامنادزور در ۱۰ مارس اعلام کرد به دلایل گفته شده سرعت آپلود عکس و ویدئو در این پلتفرم را کاهش می‌دهد. توییتر نیز در واکنش به این امر بر سیاست عدم سازگاری با سو استفاده از کودکان یا ترویج خودکشی و فروش مواد مخدر تاکید کرد.

یک هفته بعد از آن، وادیم سابوتین معاون رئیس این سازمان اعلام کرد توییتر از درخواست‌های مقامات روسیه اطاعت نمی‌کند و اگر اوضاع بر همین منوال پیش برود، در کمتر از یک ماه مسدود خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه