کد خبر:262118
پ
پژواک گزارش می‌دهد:

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری/ روز دوم

دومین روز نام‌نویسی از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.

دومین روز نام‌نویسی از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.

 

*** دومین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری

 

به گزارش پژواک، به نقل از خبرگزاری سروش، دومین روز ثبت‌نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران آغاز شد.

روز گذشته، وزارت کشور در حالی اولین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات را برگزار کرد که به دستور رئیس‌جمهور حاضر نشد مصوبه انتخاباتی شورای نگهبان جهت ساماندهی ثبت‌نام کنندگان را اجرایی کند، به همین دلیل ستاد انتخابات کشور همانند دوره‌های گذشته شاهد حضور افرادی بود که به طور تفننی ثبت‌نام می‌کردند و مدارک مدنظر شورای نگهبان را بهمراه نداشتند.

در اولین روز ثبت‌نام ۵۷ نفر داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری شدند.

از چهره‌های مطرحی که روز گذشته با حضور در ستاد انتخابات کشور، ثبت‌نام کردند می‌توان به «محمدحسن نامی» وزیر اسبق ارتباطات، «سعید محمد» فرمانده سابق قرارگاه خاتم‌الانبیاء، «حسین دهقان» وزیر سابق دفاع و محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات اشاره کرد.

 

*** بازدید رئیس ستاد امنیت انتخابات کشور/ ۱۶:۱۳

 

حسین ذوالفقاری در حاشیه بازدید از تالار وزارت کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در امنیت کامل در حال برگزاری است.

ثبت نام به زودی تمام می شود و وارد مرحله بعدی انتخابات می شویم. در حوزه تامین امنیت هم برنامه هایی تنظیم شده است تا فرایند ثبت نام با امنیت و آرامش کامل برگزار شود.

رییس ستاد امنیت انتخابات کشور با بیان اینکه برای همه مراحل انتخابات از حیث امنیتی پیش بینی های لازم انجام و برنامه هایی تهیه شده است، گفت:

در مرحله اخذ رای با توجه به افزایش شعب اخذ رای، فقط ۲۵۰ هزار نفر نیرو در زمان برگزاری انتخابات مستقیم برای حراست از شعب اخذ رای به کار گرفته می شود.

علاوه بر آن از مرزهای کشور تا نقاط مختلف باید تامین امنیت شود و برنامه ریزی هادر این زمینه انجام و هماهنگی های کامل در سطح ملی و استان ها اعمال شده است.

مردم و شعبه‌ها برای دادن رای با توجه به پروتکل های آماده شده بدانند که مشکلی برای مشارکت نخواهد بود تا نگرانی بابت بیماری نداشته باشیم.

 

*** اطلس امنیتی

 

رییس ستاد امنیت انتخابات در پایان، درباره اطلس امنیتی، بیان داشت:

اطلس امنیتی به طور کامل آماده شده و این اطلس با گذشته بسیار متفاوت است.

همه دستگاه های اطلاعاتی کشور، اطلاعاتی که در حوزه های مختلف کشور داشتند را در این اطلس گنجاندند و یک اطلس مشترک تهیه شده، ضمن اینکه این اطلس به طور مستمر بروزرسانی می‌شود.

جلسات ستاد امنیت انتخابات و کمیته ها ی مرتبط به طور مرتب برگزار می شود.

 

انتخابات

 

*** بازدید دادستان کل کشور از ستاد انتخابات/ ۱۵:۲۵

 

دادستان کل کشور با حضور در تالار وزارت کشور از روند ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بازدید کرد.

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد:‌

روند ثبت نام تاکنون خوب بوده است امیدواریم تا پایان ثبت نام افرادی که شایستگی و لیاقت تصدی این سمت را دارند، حضور یابند. ان‌شاالله مردم نیز با حضور حداکثری بتوانند یک منتخب لایق را انتخاب کنند.

امیدواریم مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور خوبی پای صندوق‌های رأی داشته باشند. مسئولان نیز زمینه حضور مردم را فراهم کنند. ما نیز در خدمت مجموعه ادای وظیفه خواهیم کرد.

من مشکلی خاصی امروز مشاهده نکردم. امیدواریم یک انتخاب خوب و پرشور و سالم داشته باشیم.

 

*** مصوبه شورای نگهبان

 

منتظری در خصوص مصوبه شورای نگهبان، بیان کرد:

از نظر قانون‌اساسی تعیین شرایطی که یک فرد که قصد کاندیداتوری دارد، بر عهده شورای نگهبان است اما شکل این قضیه محل بحث است. اصل قضیه از انجایی که شورای نگهبان یک نهاد قانونی است، بر عهده این ‌نهاد گذاشته شده است.

این نقیصه قانونی را در دوره‌های گذشته نیز شاهد بودیم. باید بین مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت یک هماهنگی جامع و مانعی صورت بگیرد که این اختلافات را نیز شاهد نباشیم.

دادستان کل کشور در پایان، تاکید کرد:

به نظر من این مساله در حوزه صلاحیت شورای نگهبان است اما شکل قضیه ممکن است دارای سلیقه‌های مختلف باشد.

 

 

 

*** ثبت نام قدرتعلی حشمتیان در انتخابات ریاست جمهوری/ ۱۳:۴۴

 

قدرتعلی حشمتیان رییس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

 

*** ثبت نام محمد شریف ملک زاده در انتخابات ریاست جمهوری/ ۱۲:۲۰

 

محمد شریف ملک زاده معاون گردشگری دولت دهم با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

 

*** ثبت نام حسن سبحانی در انتخابات ریاست جمهوری/ ۱۱:۴۹

حسن سبحانی استاد تمام اقتصاد دانشگاه تهران با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

سبحانی پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گسترش استقلال سیاسی با ریشه‌کن شدن فقر و محرومیت و اقتصاد اقتصادی ایجاد می‌شود، اظهار کرد:

شرایط اقتصادی کشور آنقدر مفسده‌آور شده است که توسعه اقتصادی که امری اجتناب‌ناپذیر است در گرداب فقر و محرومیت طبقات پایین و حتی متوسط قرار گرفته است.

من با علم به این واقعیت و شرایط فعلی ضمن باور به قابلیت‌ها و توانایی‌های اصول قانون اساسی برای بهبود تدریجی مناسبات توسعه اقتصادی ایران و کمک به تحقق استقلال اقتصادی با شعار «اقتصاد بدون ربا» در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حاضر شدم.

 

انتخابات

 

وی در پایان، اظهار داشت:

برخلاف بی‌عنایتی‌های گذشته برای سومین بار سرمایه یک عمر تلاش علمی و عملی خویش در دانشگاه و مجلس و دولت را پیشکش بهبود اقتصاد ملی و ارتقاء تکریم ملت می‌کنم.

 

انتخابات

 

*** ثبت نام محمد عباسی در انتخابات ریاست جمهوری/ ۱۱:۴۵

 

محمد عباسی وزیر اسبق ورزش و جوانان با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

عباسی پس از ثبت‌نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار داشت:

به برکت انقلاب اسلامی، ملت ما می‌تواند ببیند افرادی مانند من که یک روستایی ساده هستم، می‌تواند مدارج علمی و اجرایی را در سطوح عالی طی کند.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات موجود در جامعه، گفت:

مشکلات به وجود آمده در حوزه معیشت موجب شد تا وارد عرصه و برای خدمت‌رسانی به مردم داوطلب شوم.

وزیر سابق ورزش و جوانان در پایان، اظهار داشت:

انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار زیادی دارد و ملت ما همیشه به این آرمان‌ها و دستاوردها وفادار بوده که حضور پرشور در راهپیمایی‌ها و انتخابات متعدد، نشان‌دهنده این وفاداری است.

 

انتخابات

 

*** ثبت‌نام رستم قاسمی در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم/ ۱۱:۳۹

 

رستم قاسمی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

قاسمی در حاشیه دومین روز نام نویسی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تالار وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت:

امروز حال اقتصاد خوب نیست بخش زیادی از مردم زیر خط فقر هستند و به نظرم وقت شعارهای “می‌شود باید بشود” گذشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که مردم در این دوره با تجربه که داشتند سکان کشتی اقتصاد کشور را به دست کسانی نسپرند که حتی یک قایق را هدایت نکردند.

رستم قاسمی خود را سرباز کوچک وطن، نوکر مردم و با تجربه طولانی در حوزه آبادانی کشور و بخش های صنعت معدن مسکن انرژی کشاورزی معرفی کرد و گفت:

اساس آبادانی می‌تواند اقتصاد کشور باشد و در شرایطی که تحریم‌کنندگان که تحریم‌های فلج کننده علیه ایران اعمال کرده‌اند با بی اثر کردن تحریم‌ها پس از صد سال از تولید نفت بکه ه عنوان وارد کننده فرآورده های نفتی بودیم به صادر کننده تبدیل شده‌ایم.

بیشتر توسعه در صنعت نفت کشور درست در زمانی اتفاق افتاد که تحریم‌های آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا علیه کشور ایران واقع شد.

معتقدم به دولتی مقتدر انقلابی با ترکیبی از جوانان و بانوان با حضور افراد با صلاحیت با تجربه به دور از سیاست زدگی نیاز داریم چون که امروز متاسفانه غده سرطانی قوه مجریه کشور شده است که به دلیل سیاست زدگی در اقتصاد کشور متاسفانه آرایش اقتصادی و انتصابات سیاسی شرایطی برای کشور ایجاد کرد که در این روزها مردم نگران و سفره مردم کوچکتر شده است.

وی با اشاره به حکمرانی در حوزه اقتصادی، اولین گام را تلاش درباره حل مسائل و مشکلات معیشتی مردم و عدالت در هدفمندی یارانه‌ها عنوان و اظهار کرد:

این اقدام را بعد از سال‌ها به طور ریل گذاری اقتصاد کشور انجام می دهیم.

 

*** اصلی‌ترین مشکلات از نگاه قاسمی

 

این داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان، حل مشکلات ازدواج جوانان، مسکن و کار و تقویت شاخص های فرهنگی کشور به ویژه تقویت فرهنگ کار و تلاش را عمده مسائل اجتماعی و فرهنگی دانست و گفت:

راجع به حکمرانی در حوزه سیاسی باید بگویم این جانب در زمان مسئولیت هم به کشورهای مختلف سفر کرده بودم و با مقامات آن کشور مذاکرات اقتصادی داشتم و گام اول من تحکیم روابط به ویژه با کشورهای همسایه است.

در گام دوم روابط با همه کشورهای دنیا به ویژه کشورهای همسو جز رژیم صهیونیستی را مدنظر دارم.

 

انتخابات

 
*** ثبت‌نام امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری/ ۱۱:۱۵

 

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

 

انتخابات

 
*** ثبت‌نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم / ۹:۴۵

 

محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

 

انتخابات

 
*** ثبت نام صادق خلیلیان در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم / ۹:۳۰

 

به گزارش پژواک، صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در خیابان فاطمی تهران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سوروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید