کد خبر:259816
پ
همراه اول
پژواک گزارش می‌دهد:

تقدیر رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول بخاطر نگاه ویژه به معارف دینی

در مراسم رونمایی از سایت ۵G همراه اول در قم، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول بخاطر نگاه ویژه به معارف دینی تشکر کرد.

در مراسم رونمایی از سایت ۵G همراه اول در قم، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همراه اول بخاطر نگاه ویژه به معارف دینی تشکر کرد.

 

*** رونمایی از سایت ۵G همراه اول در قم

 

به گزارش پژواک، آیین افتتاح سایت ۵G استان قم ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ با حضور آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بهرام سرمست استاندار قم، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، محمد حاج عینی مدیر مخابرات منطقه قم، جمعی از مدیران همراه اول، شرکت مخابرات ایران و اصحاب رسانه در جوار حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.

 

*** مدیرعامل همراه اول/ کار مطالعاتی برای توسعه فناوری ۶G

 

مدیرعامل همراه اول در این مراسم با بیان اینکه ظرف یکسال گذشته که درگیر ویروس کرونا بودیم بسیاری از کسب و کارها کم رنگ و بسیاری از فعالیت‌ها به فضای مجازی منتقل شد، اظهار کرد:

در سال جاری پرکارترین سال برای حوزه ارتباطی کشور و به ویژه اپراتورها بود.

مصرف اینترنت در همراه اول تقریبا دو برابر سال قبل شده است.

این موضوع توسعه پایدار می‌طلبد، زیرا مردم انتظار دریافت سرویسی باکیفیت سابق را دارند، به‌عبارتی دیگر نیاز به اقدامی جهادی در این زمینه داشتیم.

 

مهدی اخوان بهابادی در ادامه، تصریح کرد:

به‌عنوان مثال در حوزه دانش آموزی به محض شیوع کرونا توانستیم ظرف یک‌ماه، شبکه دانش‌آموزی شاد را صفر تا صد در همراه اول بالا بیاوریم و اکنون نزدیک به ۱۲ میلیون دانش‌آموز در حال استفاده از این بستر هستند.

ناگزیر هستیم بخاطر افزایش تقاضا در بازار به سمت تکنولوژی‌های جدیدتر حرکت کنیم، شاید تا چند سال قبل داشتن سرویس ۳G برای عده‌ای خوشحال کننده بود، اما الان اگر ۴G نباشد، در حوزه ارتباطی یک نقص تلقی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه بعد از چند سال طرح مباحث مطالعاتی ۵G در همراه اول، اکنون به صورت تجاری وارد مرحله بهره‌برداری از این نسل ارتباطی در شبکه شده‌ایم، گفت:

اکنون در حال کار مطالعاتی برای نسل بعدی فناوری یا همان ۶G هستیم.

سومین استان هم با توجه به هدف و دیدگاه مان قم در نظر گرفته شد.

می‌توانستیم سایتمان را در جایی توریستی روشن کنیم، اما معتقدیم اپراتوری که در چارچوب نظام جمهوری اسلامی کار می‌کند، باید اعتقاداتش را هم بروز کند.

 

 مدیرعامل همراه اول در پایان با تأکید بر اینکه معتقد هستیم حفظ آرمان‌ها در شعار هم باید دیده شود، بیان کرد:

موضوع محتوا از این به بعد مهم خواهد بود، هر چند در تکنولوژی‌های قبلی هم مهم بوده، اما نسبت به آن غفلت شده است.

یکی از نقص‌های بزرگ در حوزه محتوا است.

با استفاده از تکنولوژی ۵G می‌توانیم یک فیلم دو ساعته را ظرف یکی دو دقیقه دانلود کنیم، لذا اگر از این فضا با تولیدات ایرانی-اسلامی و با حجم انبوه استفاده کنیم، جولانگاه بیگانگان نخواهد شد.

 

***رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم/ تکنولوژی ۵G نیاز اساسی مردم در بعد مادی و معنوی است

 

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز با بیان اینکه این تکنولوژی جدید (۵G) برای رفع نیازهای مردم در حوزه‌های مختلف نظیر تجارت، نشر معارف نورانی قرآن بکار گرفته می‌شود، اظهار کرد:

این یک نیاز اساسی در بعد زندگی مادی و معنوی مردم است.

 

آیت الله حسینی بوشهری خطاب به مدیران ارشد همراه اول، بیان کرد:

احساس خستگی نکنید و به فرمایش امام حسین(ع) هرجا نیازهای مردم به سمت شما آمد، این نعمت خدا است و شکر این نعمت در مسئولیت‌پذیری شما و به استقبال رفتن شما برای رفع نیازهای مردم است.

 

وی با بیان اینکه بهترین مردم کسانی هستند که بیشترین خدمت را به مردم می‌کنند، تصریح کرد:

از تعبیرات دکتر اخوان بخاطر دغدغه‌های دینی که دارند تشکر می‌کنم، همانطور که ایشان گفتند در کشور مشکل سخت‌افزاری نداریم و به تعبیری، جاده را تأمین می کنیم، اما تأمین امنیت بعضا برای این جاده وجود ندارد.

 

آیت الله حسینی بوشهری تأمین امنیت برای جاده محتوا را مهم قلمداد کرد و گفت:

شاید جاده‌ای درست کنیم که داعش در آن تردد داشته باشد، اما در مقابل شاید هم بتوانیم جاده‌ای توسعه دهیم که اردوهای اربعینی به سمت کربلا روانه شود.

در متن دعوتنامه من نوشته‌اند که توسعه این تکنولوژی را با بهره‌گیری از توان متخصصان جوان و متعهد داخلی انجام داده‌اید که این موضوع بسیار ارزنده است، با این قبیل اقدامات مخصوصا در دوران شیوع کرونا، دنیا بهت زده شد و دیدند هر چه تحریم می‌کنند اما ایرانی‌ها ایستادند و اقدام‌های به موقع هم انجام می‌دهند.

 

وی اشاره‌ای به اهمیت حوزه محتوا داشت و اظهار کرد:

باتوجه به اینکه اگر محتوای درست و غنی در اختیار جوانان قرار گیرد، به سمت داخل گرایش پیدا خواهند کرد، اما اگر صحنه را خالی کنیم، دیگران می‌آیند این صحنه را اشغال می‌کنند.

 

آیت الله حسینی بوشهری در پایان خطاب به مدیریت ارشد همراه اول، بیان کرد:

امیدوارم با نگاه ارزشی شما، حوزه علمیه نیز بتواند در امر محتوا پا به پای شما و مطابق نظر رهبر معظم انقلاب اقدام کند.

 

*** استاندار قم/ انتخاب قم برای پیاده‌سازی ۵G هوشمندانه است

 

استاندار قم نیز در این مراسم با بیان اینکه اقدام همراه اول در توسعه ۵G همراهی با انقلاب‌‎های عظیمی نظیر کشاورزی، صنعتی و… است که جامعه بشری به خود دیده است، اظهار کرد:

امروز جامعه بشری به واسطه تکنولوژی‌های ارتباطی به هم متصل شده است و مرزبندی‌های جغرافیایی و سیاسی سابق از بین رفته است.
اکنون اساس تقسیم‌بندی‌ها، تولید، مصرف و گردش اطلاعات است.

بهرام سرمست انتخاب این استان برای پیاده‌سازی ۵G را هوشمندانه و هدفمند دانست و تصریح کرد:

قم نه تنها یک کلانشهر بلکه یک جهانشهر است، زیرا در حوزه نشر معارف اسلامی رتبه یک را دارد و از حضور جامعه المصطفی، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های بسیاری بهره‌مند است.

علاوه بر اینها حضور ۲۰ میلیون زائر را در مناسبت‌های مختلف این استان شاهد هستیم.

 

*** بهره‌برداری از سایت ۵G همراه اول در مجتمع تجاری زمزم

 

به گزارش پژواک، در ادامه این مراسم سایت ۵G همراه اول مستقر در مجتمع تجاری زمزم، مشرف به حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اذن آیت الله حسینی بوشهری بهره‌برداری شد و مرتضی طاهری بخش معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول که در محل سایت نصب شده مستقر بود تست سرعت گرفت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه