کد خبر:256905
پ
بیت‌کوین
پژواک گزارش می‌دهد:

بیت‌کوین بدترین هفته خود را طی چند ماه گذشته پشت سر گذاشت

بیت‌کوین علی‌رغم افزایش چشمگیر ارزش در سال 2020، با سقوط تا ۳۰۰۰۰ دلار، بدترین هفته خود را طی چند ماه گذشته پشت سر گذاشته است.

بیت‌کوین علی‌رغم افزایش چشمگیر ارزش در سال 2020، با سقوط تا ۳۰۰۰۰ دلار، بدترین هفته خود را طی چند ماه گذشته پشت سر گذاشته است.

 

*** بدترین هفته بیت‌کوین

 

به گزارش پژواک، بیت کوین در بحبوحه ترس از قوانین سفت و سخت‌تر بدترین هفته خود را طی چند ماه گذشته پشت سر گذاشت و به کمتر از ۳۰ هزار دلار (۲۱۹۰۰ یورو) رسید.

این ارز دیجیتال که در ماه ژانویه به بالاترین رقم ۴۲ هزار دلار رسیده بود، در حال حاضر ۳۲ هزار دلار معامله می‌شود.

تحلیلگران در اواخر همین ماه به مشتریان هشدار داده بودند که  اگر پول خود را در سرمایه‌های مجازی مثل بیت‌کو‌ین سرمایه‌گذاری می‌کنند باید آماده یک ضرر و زیان بزرگ باشند.

ارزش کل بی‍ت‌کوین‌های در گردش در ماه گذشته برای اولین بار به نیم تریلیون دلار رسید یعنی ویزا را پشت سر گذاشت و به بزرگترین سرویس مالی جهان تبدیل شد.

بیت‌کو‌ین سال ۲۰۲۰ را با حدود ۷ هزار دلار آغاز کرد.

علیرغم افزایش ارزش بالای آن در سال گذشته میلادی، بی‍ت‌کوین هنوز هم شدیداً بی ثبات است و متخصصان در مورد استفاده از آن به عنوان سرمایه‌گذاری تردید دارند.

اطلاعات صنعتی نشان می‌دهد حدود ۱۳ درصد از بی‍ت‌کوین‌های موجود در جهان که ۸۰ میلیارد دلار از کل ۶۰۰ میلیارد دلار ارزش آن را تشکیل می‌دهد، تنها متعلق به ۱۰۰ حساب شخصی است.

۴۰ درصد از بی‍ت‌کوین‌های موجود به ارزش ۲۴۰ میلیارد دلار به ۲۵۰۰ حساب شناخته شده از ۱۰۰ میلیون حساب موجود تعلق دارد.

بنابراین متخصصان نگرانند این دارندگان حجم وسیع این ارز مجازی باعث سقوط بازار شوند و به‌راحتی قیمت را تغییر دهند.

 

*** اقداماتی بزرگ در اتخاذ ارزهای مجازی

 

به گزارش پژواک، شایان ذکر است، در ماه‌های اخیر اقدامات بزرگی در اتخاذ ارزهای مجازی انجام شده است.

پی پل اعلام کرده در پلتفرم خود از ارزهای مجازی استفاده می‌کند.

این سرویس پرداخت مالی که مقر آن در کالیفرنیا است، به مشتریانش اجازه می‌دهد ارزهای مجازی را مستقیماً از حساب پی پل خود خریداری کرده، نگه دارند و به فروش برسانند.

دارندگان حساب در آمریکا می‌توانند با سکه‌های دیجیتال از جمله بیت‌کوین، اتریوم، بیت‌کوین کش و لیت‌کوین طی هفته‌های آینده معامله کنند.

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه