کد خبر:258651
پ
شبکه ملی اطلاعات
پژواک گزارش می‌دهد:

افتتاح دومین نمایشگاه بومی‌سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات

دومین رویداد معرفی دستاوردهای بومی‌سازی زیرساخت اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات باتوجه به اهمیت نقش بومی‌سازی تجهیزات و ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه ICT آغاز به کار کرد.

دومین رویداد معرفی دستاوردهای بومی‌سازی زیرساخت اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات باتوجه به اهمیت نقش بومی‌سازی تجهیزات و ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه ICT آغاز به کار کرد.

 

*** هدف از برگزاری نمایشگاه 

 

به گزارش پژواک، دستاوردهای بومی‌سازی زیرساخت اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات با‌توجه به اهمیت نقش بومی‌سازی تجهیزات و سامانه‌های زیرساخت اطلاعاتی و ظرفیت‌های موجود در کشور از امروز ۳ اسفندماه به مدت ۲ روز در محل پژوهشگاه ICT به نمایش گذاشته می‌شود.

پیش از این در شهریورماه ۹۹ نخستین نمایشگاه بومی‌سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات در راستای تحقق شعار سال جهش تولید در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برپا شد.

هم اکنون دومین دوره این رویداد با هدف ارتقای سطح باور ملی در امکان پذیر بودن کاهش وابستگی در حوزه فناوری‌های پیشرفته با وجود انحصار تولید تجهیزات اکتیو پیشرفته زیرساخت اطلاعاتی مانند سرورها و ذخیره‌سازها در تعداد معدودی از کشورها و شرکت‌های خارجی در حال برگزاری است.

 

*** دیگر اهداف این رویداد

 

نمایش توانمندی‌های صنایع داخلی در بومی‌سازی و داخلی‌سازی تجهیزات و سامانه‌های نرم افزاری برای مشتریان کلان نظیر اپراتورهای ارتباطی، بانک‌ها و سایر صنایع و نیز افزایش سهم بیشتر بازار داخلی توسط آنها و امکان ارزیابی بی واسطه از میزان تحقق اصل استقلال و بومی‌سازی تجهیزات مندرج در سند تبیین الزامات و معماری شبکه ملی اطلاعات برای مسئولین ذیربط از جمله مرکز ملی فضای مجازی و اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی فضای مجازی از دیگر اهداف این رویداد عنوان شده است.

طبق اعلام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، آشنایی مسئولان با مشکلات و موانع سرمایه گذاری بومی سازی و تولید تجهیزات و ارائه راهکارهای لازم و تنظیم آن در نقشه راه توسعه متوازن زیرساخت‌های اطلاعاتی کشور و تشویق شرکت‌های داخلی برای فعال‌سازی بخش‌های تحقیق و توسعه برای افزایش کیفیت و فراهم آمدن زمینه رقابت سالم، از جمله اهداف برگزاری این رویداد است.

 

*** شرکت‌های حاضر در نمایشگاه

 

به گزارش پژواک، این نمایشگاه با دعوت از شرکت‌های منتخب در زمینه تولید تجهیزات اکتیو و پسیو پیشرفته، سامانه‌های نرم افزاری تخصصی مراکز داده، خدمات ابری و دارندگان مراکز داده بزرگ دارای نوآوری توسط دبیرخانه بومی سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سندیکای صنعت مخابرات، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات و با میزبانی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات درحال برگزاری است.

در حاشیه این نمایشگاه نیز یک سلسله گفتگوهای تخصصی حول محور توسعه مراکز داده، موانع سرمایه‌گذاری در بخش مراکز داده و تولید تجهیزات پیشرفته با حضور مسئولان ذیربط برگزار و مستندسازی و جمع‌بندی آن به صورت نقشه راه و فهرستی از راهکارها همراه با تقسیم کار ملی، مدون و در گام‌های بعدی پیگیری خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه