کد خبر:260956
پ
پیامک
پژواک گزارش می‌دهد:

۳۴۷ هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی مسدود شد

آخرین آمار تعداد خطوط شخصی قطع‌شده به دلیل مزاحمت پیامکی حاکی از مسدود شدن ۳۴۷ هزار و ۵۱۲ سیم کارت شخصی توسط رگولاتوری است.

آخرین آمار تعداد خطوط شخصی قطع‌شده به دلیل مزاحمت پیامکی حاکی از مسدود شدن ۳۴۷ هزار و ۵۱۲ سیم کارت شخصی توسط رگولاتوری است.

 

*** جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی

 

به گزارش پژواک، برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، راه‌های مختلفی از جمله استفاده از سامانه #۸۰۰* که برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شد، ایجاد شد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز سامانه ۱۹۵ را برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شدند، راه‌اندازی کرد.

مسدود کردن خطوط شخصی پس از این‌که کسب ‌و کارها با مسدود شدن سرشماره‌های پیامکی، به ارسال پیامک تبلیغاتی با خطوط شخصی اقدام کردند، اتفاق افتاد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت سامانه ۱۹۵ را برای مقابله با پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شوند، راه‌اندازی کند.

از سوی دیگر، مسدود کردن سرشماره‌های شخصی بدون شکایت از طرف کاربران، از طریق شناسایی رفتار سیم کارت هایی که تنها به ارسال پیامک‌های انبوه اقدام می‌کردند و استفاده‌های دیگری از جمله تماس و پیامک نداشتند هم راه دیگری برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های مزاحم با شماره‌های شخصی بود.

 

*** مسدود شدن ۳۴۷ هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی

 

به گزارش پژواک، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زمان مسدود کردن پیامک‌های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع‌شده به دلیل مزاحمت پیامکی را اعلام می‌کند که طبق این آمار، تعداد خطوط شخصی قطع‌شده به دلیل مزاحمت پیامکی تا تاریخ ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، حاکی از مسدود شدن ۳۴۷ هزار و ۵۱۲ خط شخصی توسط رگولاتوری است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یک =

کلید مقابل را فعال کنید