کد خبر:264941
پ
آذری جهرمی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۱۰۰ درصد شهرنشینان به اینترنت متصل هستند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دسترسی ۱۰۰ درصدی شهرنشینان به اینترنت خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دسترسی ۱۰۰ درصدی شهرنشینان به اینترنت خبر داد.

 

*** دسترسی به اینترنت

 

به گزارش پژواک، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت:

از نظر جمعیتی ۹۸٫۵ درصد روستاییان و ۱۰۰ درصد شهروندان ایرانی به اینترنت متصلند.

مقایسه دو تصویر، عملکرد این دولت در اتصال روستاها را نمایش می‌دهد. جزئیات اطلاعات روستا به روستا هم برای شما در سامانه diiar.ir منتشر کردیم تا ارزیابی دقیق عملکرد میسر باشد.

 

*** اینترنت در روستاها

 

به گزارش پژواک، بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد روستاهای دارای ارتباط (هر نوع از ارتباط) در کشور امروز به ۵۲ هزار روستا رسیده و تعداد اشتراک‌های روستایی از ۳ میلیون اشتراک گذشته است. ۴۴ هزار روستا و ۸۲ هزار کیلومتر جاده اکنون تحت پوشش همراه اول و ۱۸ هزار روستا و ۶۴ هزار کیلومتر جاده تحت پوشش ایرانسل هستند.
شاخص دیگری که در این بین توسط سازمان تنظیم مقررات مورد بررسی قرار گرفته، وضعیت شاخص مکالمات موفق (ASR) است که اغلب اپراتورها توانسته‌اند درصد خوبی را به خود اختصاص بدهند.
ضریب نفوذ ارتباطات سیار در ایران اکنون از مرز ۹۲ درصد گذشته و تعداد مشترکین نیز ۷۷میلیون اشتراک را پشت سر گذاشته است. ضریب نفوذ همراه اول در اینترنت نسل سوم و چهارم در کشور ۳۷ میلیون مشترک و ایرانسل ۳۵ میلیون مشترک است. رایتل نیز در این میان سهم ۳ میلیونی دارد.

اینترنت تا هفت سال قبل تنها ۱۱ درصد روستاهای کشور را فرا گرفته بود، اما توسعه ارتباطات روستایی امروز آن را به بیش از ۹۷ درصد رسانده است. اکنون اتصال به شبکه ملی اطلاعات در ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار فراهم است تا پایان دولت ۱۰۰درصد آن تکمیل خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید