کد خبر:258902
پ
اینترنت
پژواک گزارش می‌دهد:

گران کردن قیمت اینترنت در سال ۱۴۰۰ تخلف است

عضو هیات رئیسه مجلس، گران کردن قیمت اینترنت در سال ۱۴۰۰ را تخلف دانست.

عضو هیات رئیسه مجلس، گران کردن قیمت اینترنت در سال ۱۴۰۰ را تخلف دانست.

 

*** آیا اینترنت در سال ۱۴۰۰ گران می‌شود؟

 

به گزارش پژواک، سید محسن دهنوی در حاشیه جلسه علنی مجلس با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر گران شدن اینترنت در سال ۱۴۰۰، اظهار داشت:

یکی از منابع درآمدی دولت، دریافت مالیات در قالب حق امتیاز شبکه از اپراتورهای تلفن همراه است و در کشور ما هم ۲۸ درصد از درآمد اپراتورها تحت عنوان عوارض از سوی دولت دریافت می‌شد.

در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، درآمد دولت از محل دریافت عوارض از اپراتورهای همراه هفت هزار میلیارد تومان قید شده است که بررسی‌ها مشخص کرد که دولت از این محل ۱۰ هزار میلیارد تومان دریافت می‌کند.

براین اساس سه هزار میلیارد تومان مابه التفاوت وجود دارد و این سه هزار میلیارد تومان مابه التفاوت درآمد دولت از محل اپراتورها جهت تولید محتوا در فضای مجازی در نظر گرفته شد.

البته مجلس فعلاً در حال بررسی بخش درآمدی بودجه است و ممکن است این سه هزار میلیارد تومان برای تولید محتوا در نظر گرفته نشود و برای مصارفی چون توسعه زیرساخت‌ها به کار گرفته شود.

 

*** گران کردن قیمت اینترنت تخلف است

 

به گزارش پژواک، عضو هیات رئیسه مجلس در پایان با بیان اینکه قطعاً این اعتبار برای صدا و سیما نیست، تصریح کرد:

قرار نیست این سه هزار میلیارد تومان به صدا و سیما پرداخت شود و همچنین براساس پیشنهاد نمایندگان ۲۸ درصدی که به عنوان عوارض از سوی اپراتورها به دولت پرداخت می‌شد، به ۳۸ درصد افزایش پیدا کرد و قرار است این اعتبار صرف توسعه اینترنت در روستاها و مناطق محروم شود.

دولت، وزارت ارتباطات و اپراتورها تحت هیچ عنوان اجازه افزایش تعرفه اینترنت را ندارند و اگر در سال آینده اینترنت را گران کنند، قطعاً تخلف کرده‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه