کد خبر:266876
پ
تلگرام
پژواک گزارش می‌دهد:

کوچ بی‌سابقه ۷۰ میلیونی به تلگرام

تلگرام ادعا می‌‌‌کند با قطعی ۶ ساعته سرویس‌های فیسبوک در حدود ۷۰ میلیون کاربر جدید به این شبکه اجتماعی پیوسته‌اند.

 
تلگرام ادعا می‌‌‌کند با قطعی ۶ ساعته سرویس‌های فیسبوک در حدود ۷۰ میلیون کاربر جدید به این شبکه اجتماعی پیوسته‌اند.

 

*** کوچ بی‌سابقه ۷۰ میلیونی به تلگرام 

 

به گزارش پژواک، تلگرام ادعا می‌‌‌کند با قطعی ۶ ساعته سرویس‌های فیسبوک از جمله واتس‌اپ، اینستاگرام و خود فیسبوک، در حدود ۷۰ میلیون کاربر جدید به این شبکه اجتماعی پیوسته‌اند و فعالیت کاربران نیز در آن بازه زمانی با افزایش چشمگیری روبرو بوده است.

قطع چند ساعته فیسبوک باعث شد درحدود ۳ میلیارد کاربر نتوانند از سرویس‌های فیسبوک استفاده کنند و ظاهرا به این نتیجه رسیده‌اند که به سراغ تلگرام بروند.
حالا تلگرام ادعا می‌کند که این در بازه زمانی که مشکلاتی برای فیسبوک رخ داده است،‌ ۷۰ میلیون کاربر جدید به این شبکه اجتماعی اضافه شده‌اند و رکورد بی‌نظیری را از نظر میزان ثبت نام و فعالیت در بازه زمانی کوتاهی برای این پلتفرم رقم خورده است.
قطعی دردسرهای زیادی برای فیسبوک، مارک زاکربرگ و البته اقتصاد جهانی در پی داشت و ضربه‌های بزرگی به آن‌ها وارد کرد. قطعی فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ روز یکشنبه ۱۱ مهرماه نزدیک به ساعت ۱۹:۱۵ شروع شد و این سرویس‌ها نزدیک به ۶ ساعت از دسترس خارج بودند تا بدترین قطعی از سال ۲۰۱۹ تا به امروز برای فیسبوک رقم بخورد.
ارزش سهام فیسبوک در طی این قطعی نزدیک به ۵ درصد کاهش داشت که باعث از دست رفتن ۱۶ میلیارد دلاری ارزشش شد.
همین ریزش، کاهش ۷ میلیارد دلاری ثروت شخصی مارک زاکربرگ را در پی داشت. این قطعی همچنین ضربه‌ای تقریبا ۱ میلیارد دلاری به اقتصاد جهانی وارد کرد.
 
«پاول دوروف» در کانال تلگرام خود از عملکرد تیم فنی تلگرام در بازه زمانی که قطعی‌های گسترده‌ای برای کاربران سایر پلتفرم‌ها به وجود آمده بود ابراز خرسندی کرد و تاکید کرد:
تلگرام در آن بازه زمانی بدون هیچگونه مشکلی به فعالیت خود ادامه می‌داد. هرچند برخی کاربران گزارش‌هایی از کندی تلگرام نیز مطرح کرده بودند.
علت کندی نیز به این دلیل بوده که تعداد کاربران زیادی همزمان قصد باز کردن حساب کاربری و همچنین استفاده از تلگرام را داشته‌اند و این پلتفرم با ترافیک بالایی ربرو شده است.
 
تلگرام در سال ۲۰۱۳ کار خود را آغاز کرد و تقریبا ۵۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + نه =

کلید مقابل را فعال کنید