کد خبر:275173
پ
هوش مصنوعی
پژواک گزارش می‌دهد:

کنترل چراغ‌های راهنمایی‌ و رانندگی با هوش مصنوعی

آلمان به هوش مصنوعی اجازه داده است کنترل چراغ‌های راهنمایی‌ و رانندگی یکی از شهرهایش را به دست بگیرد.

آلمان به هوش مصنوعی اجازه داده است کنترل چراغ‌های راهنمایی‌ و رانندگی یکی از شهرهایش را به دست بگیرد.

 

*** استفاده از هوش مصنوعی در رانندگی

 

به گزارش پژواک، شهر آلمانی «باد هرسفلد» در سال‌های اخیر به یک شهر هوشمند عالی تبدیل شده است که به ادغام نوآوری در زندگی روزمره ساکنان خود می‌پردازد؛ از جمله اقدامات این شهر افزودن یک سیستم روشنایی هوشمند است که شهروندان می‌توانند آن را کنترل و به کم یا زیاد کردن نور چراغ‌های شهر اقدام کنند.

از آنجا که به‌دلیل اهمیت داشتن هر دقیقه در عملیات نجات، فناوری‌های دیجیتال مدرن به‌معنای واقعی کلمه می‌توانند به نجات جان انسان‌ها کمک کند، مقامات محلی این شهر در اوایل ماه آگوست از تخصیص بودجه به یک پروژه پیشرفته شهر هوشمند برای کنترل ترافیک خبر دادند که تأمین بودجه آن به مبلغ ۲.۲۸ میلیون یورو توسط دولت ایالتی «هسن (Hessen)» انجام گرفته است.

 

هوش مصنوعی

 

پروژه مذکور در نگاه اول فعالیتی پیچیده‌تر از آنچه GPS مدرن در حال حاضر قادر به انجام آن است انجام نمی‌دهد، بااین‌حال بیانیه‌ای از سوی مقامات شهر صادر شد که دلیل اصرار آن‌ها بر پیاده‌سازی آن را تا حدودی روشن‌تر کرد.

بر اساس این بیانیه سیستم چراغ‌های راهنمایی و رانندگی شهر با اولین تماس شرایط اضطراری به‌صورت یکپارچه در خواهد آمد و در کنار ترسیم کوتاه‌ترین مسیر برای امدادگران یا نیروهای ویژه، قادر به کنترل چراغ‌ها برای ایجاد یک مسیر باز با چراغ‌های سبز به‌منظور تردد آزاد خواهد بود.

این عملکرد بدون شک با مسدود شدن راه‌ها همراه است، بااین‌حال طراحان پروژه در نظر دارند با بهره‌گیری از یک الگوریتم پیچیده هوش مصنوعی، تردد در جاده‌ها را مجدداً راه‌اندازی و مشکلات را برطرف کنند.

 

هوش مصنوعی

 

آتش‌نشانی باد هرسفلد نخستین میزبان آزمایشی این پروژه خواهد بود و در طول دوره آزمایشی، کارشناسان کارآمدی ابزار و ضرورت یکپارچه‌سازی سیستم کنترل مرکزی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی را ارزیابی خواهند کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه