کد خبر:261365
پ
پلیس ناجا
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا:

کلاهبرداری به بهانه واکسن کرونا

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان در پوشش واکسن کرونا و موارد مربوط به آن هشدار داد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان در پوشش واکسن کرونا و موارد مربوط به آن هشدار داد.

 

*** کلاهبرداری به بهانه واکسن کرونا

 

به گزارش پژواک، سرهنگ علی‌محمد رجبی درخصوص کلاهبرداری به بهانه واکسن کرونا، اظهار داشت:

در روزهای گذشته برای برخی از شهروندان تبلیغاتی در فضای مجازی یا پیامک با مضمون ثبت نام برای دریافت واکسن کرونا ارسال شده است.

 

وی با بیان اینکه افراد سودجو در پوشش سامانه سیب یا دیگر موارد قصد کلاهبرداری یا سوءاستفاده از اطلاعات کاربران را دارند، گفت:

در این تبلیغات از شهروندان خواسته می‌شود تا به یک لینک مراجعه کرده و اطلاعات خود را برای ثبت نام و استفاده از واکسن کرونا ثبت کنند.

این درحالی است که تاکنون هیچ سامانه‌ای برای ثبت نام و تقاضای واکسن در کشورمان راه‌اندازی نشده و اگر در آینده هم راه‌اندازی شود حتما آدرس دقیق آن از سوی مسئولان ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

 

*** پیامد باز کردن لینک‌ها

 

به گزارش پژواک، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا در پایان درباره پیامد باز کردن این لینک‌ها، بیان کرد:

اول اینکه ممکن است این لینک‌ها حاوی بدافزاری باشد که به محض بازکردن آن اطلاعات کاربران را جمع آوری کند.

علاوه بر آن ممکن است برخی از افراد سودجو مبالغی را برای ثبت نام اعلام کرده و از این طریق از شهروندان کلاهبرداری کرده یا حتی با دسترسی به حساب بانکی آنان اقدام به برداشت و خالی کردن حساب کنند.

در همین راستا پلیس فتا به شهروندان و به خصوص کاربران فضای مجازی و محیط سایبری هشدار می‌دهد تا از اعتماد به هرگونه پیام و تبلیغ پیرامون واکسن کرونا در فضای مجازی پرهیز کرده و هرگونه خبر در این مورد را از طریق رسانه‌های رسمی پیگیری کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید