کد خبر:258905
پ
حملات سایبری
براساس بررسی‌های شرکت آی‌بی‌ام:

کرونا، حملات سایبری به بیمارستان‌ها را دو برابر کرد

بررسی‌های شرکت آی‌بی‌ام نشان می‌دهد حملات سایبری به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از زمان شیوع ویروس کرونا به بعد دوبرابر شده است.

بررسی‌های شرکت آی‌بی‌ام نشان می‌دهد حملات سایبری به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از زمان شیوع ویروس کرونا به بعد دوبرابر شده است.

 

*** کرونا حملات سایبری به بیمارستان‌ها را دو برابر کرد

 

به گزارش پژواک، براساس گزارش سالانه آی‌بی‌ام در مورد تهدیدات اطلاعاتی سالانه فضای مجازی، در یک سال اخیر شاهد دو برابر شدن تهدیدات بدافزاری در اینترنت بوده‌ایم.

یافته‌های محققان آی‌بی‌ام نشان می‌دهد حملات سایبری به طور ویژه سازمان‌هایی را هدف گرفته‌اند که در مورد شناسایی و درمان ویروس کرونا تحقیق می‌کنند و به دنبال ابداع روش‌های درمانی و واکسن برای مقابله با آن هستند.

بیمارستان‌ها، شرکت‌های دارویی، مجموعه‌های خدمات پزشکی و شرکت‌های حوزه انرژی از جمله نهادهایی هستند که حملات سایبری به آنها به همین علت دو برابر شده است.

 

*** علت افزایش حملات سایبری به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

 

به گزارش پژواک، آی‌بی‌ام بر این باور است علت افزایش حملات به این سازمان‌ها آن است که آنها نمی‌توانند هیچ اختلالی در فعالیت‌های خود را به علت ضروری بودن مقابله سریع با ویروس کرونا تحمل کنند و لذا در صورت هک شدن، سرقت اطلاعات یا حملات باج افزاری به سرعت انعطاف نشان می‌دهند و تلاش می‌کنند با باج دادن به هکرها به روند عادی فعالیت‌های خود بازگردند.

آی‌بی‌ام بر این باور است که حملات سایبری به مؤسسات پزشکی و درمانی و همین طور بخش انرژی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ حداقل ۵۰ درصد افزایش داشته و لذا باید هشیاری این سازمان‌ها برای مقابله با حملات مذکور افزایش یابد.

بعد از مجموعه‌های پزشکی و درمانی و بخش انرژی، خرده فروشی‌های آنلاین، شرکت‌های خدماتی حرفه‌ای، سازمان‌های دولتی، رسانه‌ها، بخش حمل و نقل و بخش آموزش در رتبه‌های بعدی جذابیت برای هکرها قرار دارند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =

کلید مقابل را فعال کنید