کد خبر:258426
پ
اینترنت
معاون وزیر ارتباطات:

کاربران از سرعت اینترنت ثابت رضایت ندارند

معاون وزیر ارتباطات از نارضاینی کاربران از سرعت اینترنت ثابت خبر داد.

معاون وزیر ارتباطات از نارضاینی کاربران از سرعت اینترنت ثابت خبر داد.

 

*** نارضایتی کاربران از سرعت اینترنت ثابت

 

به گزارش پژواک، حسین فلاح جوشقانی در سومین رویداد هفته ایران دیجیتال، در پنلی با حضور شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت ثابت حاضر شد و به مشکلاتی که سرعت اینترنت ثابت در کشور دارد اشاره کرد و درباره میزان رضایت کاربران از این زیرساخت ارتباطی، اظهار داشت:

با توجه به گستردگی خدمات پهن باند ثابت، کاربران از سرعت آن رضایت کافی را ندارند.

ما در حوزه ارتباطات و پهن باند ثابت مشکلات زیادی داریم و توسعه یافته نیستیم که یکی از آنها عدم سرمایه‌‎گذاری در این بخش است که اصولا قابل انجام نیست.

این کار جزئیات پیچیده اجرایی دارد زیرا مجموعه‌ای مانند شرکت مخابرات ایران که صاحب این تجهیزات باشد انحصار ایجاد می‌کند.

 

وی در ادامه، بیان کرد:

کاربران فضای مجازی با توجه به گستردگی خدمان پهن باند از سرعت آن ناراضی هستند اما توسعه آن و جلب رضایت مردم غیر ممکن نیست و باید تعامل بیشتری با شرکت مخابرات داشته باشیم.

 

*** توسعه اینترنت نسل پنجم

 

جوشقانی با بیان اینکه در توسعه اینترنت نسل پنجم بحث صرفا بر سر اینترنت تلفن همراه نیست، افزود:

۵G زیست بومی است که اصل و اساس آن بحث همگرایی پهن باند ثابت و موبایل است که دستیابی به این اصل نیاز به زیرساخت مناسب فیبر دارد.

زمانی که از باند پهن صحبت کنیم صرفا یک تکنولوژی نیست، یک طرز فکر است. این باند پهن اصل مهم در کل کشور است. مطالبه امروز مردم باند پهن است که اکنون در حاکمیت نیز وجود دارد.

این که می گویند سرمایه‌گذاری در این حوزه ممکن نیست، اشتباه است و اکنون شاتل با سرمایه‌گذاری کلان در این حوزه وارد میدان شده است.

 

وی با اشاره به تعرفه‌گذاری خدمات خرده فروشی و همکاری و رقابت در عمده فروشی، گفت:

چیزی که ما در حوزه تعرفه‌گذاری کنترل می‌کنیم در حوزه تلفن همراه و بازی است که اپراتورها ساخته‌اند. تعرفه را بر اساس کف و سقف گذاشته‌ایم و نمی‌توانند هر زمان که اراده کردند تعرفه را چند برابر کنند.

 

*** شکایت مشترکان از تعرفه تلفن همراه

 

به گزارش پژواک، معاون وزیر ارتباطات در پایان با بیان اینکه عمده مشترکان از تعرفه تلفن همراه شکایت دارند، اظهار داشت:

بنابراین باید در این حوزه سیاست‌گذاری درستی انجام شود. بر اساس مصوبه‌هایی که شورای عالی فضای مجازی هزینه اینترنت در سبد مردم نباید بیش تر از ۲ درصد باشد و ما باید به این هدف برسیم.
ما اینترنت زیرساختی که اپراتورها دریافت می‌کنند را ۲۵ درصد ارزان کردیم تا آن‌ها بتوانند در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند.

در خصوص تلفن ثابت باید بگویم که آن‌ها سه سال است که از بالا نرفتن تعرفه در رسانه‌ها گلایه می‌کنند اما تازه سه هفته است که این گلایه را رسما به ما اعلام کرده‌اند.

ما باید تفکرمان را در حوزه اینترنت درست کنیم زیرا اینترنت نسل پنجم نیاز به سرمایه‌گذاری کلان دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه