کد خبر:259508
پ
اپل
پژواک گزارش می‌دهد:

ویژگی جدید اپل برای هشدار به کاربر در صورت تعقیب شدن

اپل قصد دارد ویژگی جدیدی در آپدیت سیستم عامل خود ارائه کند که به کاربر هشدار می‌دهد کسی او را تعقیب می‌کند.

اپل قصد دارد ویژگی جدیدی در آپدیت سیستم عامل خود ارائه کند که به کاربر هشدار می‌دهد کسی او را تعقیب می‌کند.

 

*** ویژگی جدید اپل برای هشدار به کاربر در صورت تعقیب شدن

 

به گزارش پژواک، یک ویژگی جدید در نسخه بتا iOS۱۴.۵ رصد شده که از طریق اپلیکیشین find My به کاربر نشان می‌دهد چه زمان یک آیتم همزمان با آنها حرکت می‌کند. این اپ‍لیکیشن در آیفون، آی پد، اپ‍ل واچ و مک موجود است.

 

بنجامین مایو یکی از بلاگرهای اپ‍ل و توسعه دهنده نرم افزار iOS، در این خصوص، گفت:

این تنظیمات که به عنوان هشدار ایمنی آیتم‌ها (Item Safty Alerts) مشهور است، تلاشی برای اجتناب از تعقیب کاربران با استفاده از ایرتگ ( Air Tag) است.

ایرتگ یک دستگاه ردیابی است که اپ‍ل مشغول توسعه آن است. این گجت کوچک می‌تواند به عنوان یک کلیدیاب عمل کند.

اگر فردی به طور مخفیانه تگی را در وسایل کاربر قرار دهد، موبایل او این امر را ردیابی می‌کند و هشدار می‌دهد. تنظیمات این ویژگی به طور پیش فروش روشن است که البته معقولانه به نظر می‌رسد اما این واقعیت که نمی‌توان آن را خاموش کرد احتمالاً بدان معنا است که ممکن است در برخی شرایط هشدارهایی به اشتباه برای کاربر ارسال شود.

 

*** زمان عرضه ایرتگ

 

به گزارش پژواک، هرچند ایرتگ هنوز عرضه نشده اما از آوریل ۲۰۱۹ اخباری درباره توسعه آنها در اپل منتشر می‌شد. طبق گزارش‌ها کد پروژه ایرتگ B۳۸۹ است که آن دستگاه‌هایی به اندازه یک جاسوئیچی به آیتم‌ها می‌چسبد. قرار بود این محصول همراه iOS۱۳ رونمایی شود.

البته شرکت‌های دیگر گجت‌هایی مشابه ایرتگ ساخته‌اند که قبلاً گزارش‌هایی درباره سواستفاده از این محصولات برای تعقیب کاربران منتشر شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه