کد خبر:259265
پ
ولوو
پژواک گزارش می‌دهد:

ولوو تا ۹ سال دیگر فقط خودروی برقی می‌فروشد

شرکت خودروسازی ولوو قصد دارد تا ۲۰۳۰ میلادی فقط خودروهای برقی بفروشد و همچنین فروش خودروی این شرکت به طور آنلاین خواهد بود.

شرکت خودروسازی ولوو قصد دارد تا ۲۰۳۰ میلادی فقط خودروهای برقی بفروشد و همچنین فروش خودروی این شرکت به طور آنلاین خواهد بود.

 

*** ولوو تا ۹ سال دیگر فقط خودروی برقی می‌فروشد

 

به گزارش پژواک، ولوو تا ۲۰۳۰ میلادی فقط خودروهای الکتریکی می‌فروشد و به عبارت دیگر فروش خودروهای بنزینی را زودتر از شرکت‌های دیگر پایان می‌دهد.

همچنین این شرکت تصمیم دارد خودروهایش را به طور آنلاین بفروشد تا به طور مستقیم با مشتریان ارتباط برقرار کند.

این درحالی است که ول‍وو قصد داشت تا ۲۰۲۵ میلادی حداقل ۵۰ درصد ظرفیت خود را به تولید خودروهای برقی اختصاص دهد و تصمیم جدید در همان راستا است.

طبق بیانیه ولوو، این شرکت اعتقاد دارد بازار وسایل نقلیه با موتور احتراقی در کاهش کوچک شدن است.

 

*** ولوو؛ شرکت خودروساز برقی

 

هنریک گرین مدیر ارشد فناوری ولوو در این باره، بیان کرد:

هیچ آینده بلند مدتی برای خودروهای احتراقی متصور نیستم. تصمیم داریم به یک خودروساز برقی تبدیل شویم و فرایند انتقال در این مسیر تا ۲۰۳۰ اتفاق می‌افتد.

 

*** پایان کار خودروهای بنزینی

 

به گزارش پژواک، قیمت‌گذاری به طور مرکزی کنترل می‌شود و مشتریان از طریق وب سایت در خانه یا نمایشگاه وسیله نقلیه مورد نظرشان را سفارش دهند.

این درحالی است که ولوو سعی دارد تا مسیر فعالیت‌های تسلا را طی کند. از سوی دیگر شرکت فورد نیز تصمیم دارد تا ۲۰۳۰ میلادی موتورهای بنزینی را در خودروهایش حذف کند. البته این طرح فقط در اروپا اجرا خواهد شد.

از سوی دیگر جنرال موتورز نیز اعلام کرده تا ۲۰۳۵ میلادی فقط خودروهای برقی عرضه می‌کند. فولکس واگن نیز تعهد کرده تا ۲۰۲۵ میلادی ۱.۵ میلیون خودروی برقی بفروشد. مرسدس بنز نیز طرح خود برای ساخت ۶ خودروی تمام برقی در چند سال آینده را اعلام کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه