کد خبر:261989
پ
تلفن همراه
براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

وضعیت توسعه تلفن همراه در سال ۹۹

براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد خطوط دائمی واگذار شده توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به ترتیب حدود ۲۰ میلیون، ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار خط بوده است که از این منظر همراه اول با اختلاف از دیگر اپراتورها در صدر قرار دارد.

براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد خطوط دائمی واگذار شده توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به ترتیب حدود ۲۰ میلیون، ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار خط بوده است که از این منظر همراه اول با اختلاف از دیگر اپراتورها در صدر قرار دارد.

 

***  خطوط واگذار شده تلفن همراه در سال ۹۹

 

به گزارش پژواک، زمانی تنها یک اپراتور وظیفه سیم کارت دادن به مردم را داشت، در آن زمان اپراتور تحت هر شرایطی می‌توانست سیم کارت‌هایش را به مشتریانش بفروشد.

در واقع انحصار تنها در اختیار یک اپراتور بود، اما با رشد تکنولوژی اپراتورهای دیگری وارد عرصه رقابت شدند و مزیت رقابتی پدید آمده باعث شد تا اپراتورها تمامی تلاش خود را برای ارایه سیم کارت در شرایطی مطلوب‌تر بکنند؛ در نتیجه هر اپراتوری که امکانات بهتری شامل قیمت کمتر و کیفیت بالاتر در اختیار کاربرانش قرار می‌داد، می‌توانست مشترکان بیشتری را جذب کند.

در این راستا سازمان‌های ناظر نیز بر نحوه عملکرد اپراتورها نظارت داشته‌اند و همواره آمار و ارقام مربوط به فعالیت اپراتورها را در دسترس عموم قرار داده‌اند.

این آمارها از دو جنبه دارای اهمیت‌اند؛ یکی اینکه مردم می‌توانند با اتکا به این آمارها اپراتور مدنظر خود را انتخاب کنند، دوم اینکه خود اپراتورها هم امکان ارزیابی وضعیت خود را خواهند داشت.

در این گزارش به بررسی آمارهای ارایه شده از سوی رگولاتوری از منظر تعداد خطوط واگذار شده و فعال توسط اپراتورها در سال ۹۹ می‌پردازیم.

 

*** خطوط واگذار شده دائمی و اعتباری؛ همراه اول در صدر

 

مطابق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان سه ماهه چهارم سال ۹۹ تعداد خطوط دائمی واگذار شده توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به ترتیب حدود ۲۰ میلیون، ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار خط بوده است که از این منظر همراه اول با اختلاف از دیگر اپراتورها در صدر قرار دارد.

در ارتباط با خطوط اعتباری واگذار شده نیز تعداد خطوط واگذار شده توسط اپراتورهای مذکور به ترتیب حدود ۷۸ میلیون، ۸۷ میلیون و ۸ میلیون سیم کارت بوده است، بنابراین به لحاظ تعداد سیم کارت‌های اعتباری واگذار شده اپراتور ایرانسل رتبه نخست را دارد، بنابراین به استناد این آمار جمع سیم کارت‌های واگذار شده توسط اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به ترتیب ۹۹ میلیون، ۹۲ میلیون و ۸ میلیون سیم کارت بوده است و رتبه نخست حطوط واگذار شده از آن همراه اول است.

 

 

 

 

*** خطوط فعال دائمی و اعتباری؛ همراه اول در صدر

 

به گزارش پژواک، با توجه به اینکه تعداد سیم کارت‌های واگذار شده نمی‌تواند نشان دهنده اعتبار و قدرت یک اپراتور باشد، اما تعداد سیم کارت‌های فعال شاخص مهمتری برای ارزیابی عملکرد اپراتورها محسوب می‌شوند.

در این ارتباط و براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان سه ماهه چهارم سال ۹۹ تعداد خطوط دائمی فعال اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به ترتیب حدود ۲۰ میلیون، ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار خط بوده است.

همچنین بنابر همین آمار تعداد خطوط اعتباری فعال همین اپراتورها به ترتیب حدود ۵۰ میلیون، ۵۲ میلیون و ۴ میلیون بوده است.

در نتیجه رتبه یک سیم کارت‌های فعال دائمی اپراتور همراه اول و رتبه یک سیم کارت‌های فعال اعتباری اپراتور ایرانسل بوده است.

با در نظر گرفتن جمع کل خطوط فعال اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل که به ترتیب حدود ۷۰ میلیون، ۵۶ میلیون و ۵ میلیون است، رتبه یک تعداد خطوط فعال نیز در اختیار اپراتور همراه اول بوده است.

فناوری

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید