کد خبر:257356
پ
نماینده مجلس
پژواک گزارش می‌دهد:

انتقاد نماینده مجلس نسبت به واکنش وزیر ارتباطات درباره پخش بازی پرسپولیس در فینال آسیا

نماینده صومعه سرا در مجلس نسبت به واکنش وزیر ارتباطات درباره پخش بازی پرسپولیس در فینال آسیا انتقاد کرد.

نماینده صومعه سرا در مجلس نسبت به واکنش وزیر ارتباطات درباره پخش بازی پرسپولیس در فینال آسیا انتقاد کرد.

 

*** انتقاد نماینده مجلس از وزیر ارتباطات

 

به گزارش پژواک، سیدکاظم دلخوش در تذکری شفاهی در جلسه علنی مجلس، اظهار کرد:

روز ۲۹ آذر در شرایطی که کشور و رسانه های داخلی به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا در یک بازی سیاسی از طرف کنفدراسیون آسیا مورد تحریم ناجوانمردانه قرار گرفته بودند تا پازل تحقیر ملی را بعد از محرومیت ناجوانمردانه بازیکن تیم پرسپولیس تکمیل کنند، متاسفانه شاهد هجوم و ظلم به رسانه های داخلی بودیم که جبهه ملی تشکیل داده بودند.

 

وی در ادامه افزود: رسانه های داخلی در تلاش بودند تا مخاطبان فوتبال دوست را بدون هیچ دغدغه ای به تماشای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا ببرند اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بی توجهی در تقویت رسانه های اینترنتی و داخلی به عنوان یکی از ارکان شبکه ملی ارتباطات خودش را در حد یک تبلیغاتچی پلتفرم های خارجی تنزل داد.

متاسفانه این موضوع باعث ضربه به وحدت شد آن هم در شرایطی که باید از اتحاد رسانه های داخلی و بازیکنان فوتبال در مقابل دشمنان حمایت کنیم.

مردم می توانستند بر روی اینترنت داخلی و با استفاده از پلتفرم های بومی به تماشای مسابقه بپردازند اما این حق الناس نادیده گرفته شده لذا خواهشمندم هیات رئیسه مجلس و وزارت ارتباطات درباره تضییع حقوق مردم و منافع داخلی و ملی توجه داشته باشند.

 

*** قیر رایگان

 

نماینده صومعه سرا در مجلسدر پایان با اشاره به تصویب تامین قیر رایگان در مجلس، گفت:

۶ ماه از تصویب طرح مجلس برای تامین قیر می گذرد اما به یکباره ظرف یک ماه قیمت قیر از ۴ میلیون تومان به ۷ میلیون تومان رسید ضمن آن که اوراق می دهند و یک میلیون تن قیر را همچون جگر زلیخا کرده اند. این مبلغ در نظر گرفته شده جوابگوی استان های مختلف نیست که پیگیری شود،

 

*** پخش بازی پرسپولیس در فینال آسیا

 

به گزارش پژواک، بازی تیم‌های پرسپولیس و اولسان هیوندای کره جنوبی در چارچوب بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا شنبه ۲۹ آذر ۹۹ برگزار شد که همان روز محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اینستاگرام نوشت:

هر وقت مسابقه فوتبال مهمی برگزار می‌شد، ترافیک بین‌الملل اینترنت ایران به نصف زمان عادی می‌رسید و ترافیک داخلی ایران تقریبا دو برابر می‌شد. لنز، فیلیمو، آنتن، تیوا، نماوا، روبیکا و… به خوبی پاسخگوی نیازم مردم بوده و هستند. می‌شد امروز هم پلتفرم‌های ایرانی رکورد بزنند، اما برعکس و به دلیل برخی تنگ‌نظری‌ها که می‌دانید، ساعات دشواری به لحاظ ترافیکی برای شبکه اینترنتی کشور پیش رو خواهیم داشت.

ما تلاش‌مان را به کار می‌گیریم تا با اهمیت دادن به انتخاب شما، همراهتان باشیم اما تقاضای ما از شما این است برای این‌که همه بتوانند از انتخابشان بهره‌مند شوند، در زمان برگزاری فوتبال استفاده پرحجم مثل بعضی دانلودها از اینترنت را متوقف کنیم تا گزارش فوتبال به‌خوبی دیده شود.

تصور می‌کنیم رکوردهای جهانی نرم‌افزاری در پخش زنده، امروز شکسته خواهد شد و البته کار دشواری هم پیش‌روی نرم‌افزار میزبان خواهد بود.

ایسنا

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه