کد خبر:259574
پ
هکر
پژواک گزارش می‌دهد:

هکرها به دوربین‌های امنیتی تسلا نفوذ کردند

یک گروه هکری به استارت‌آپی در آمریکا دسترسی یافته و به ویدئوهای پخش زنده و آرشیوی دوربین‌های امنیتی صدها شرکت از جمله تسلا و دو تولیدکننده نرم‌افزار دسترسی یافته است.

یک گروه هکری به استارت‌آپی در آمریکا دسترسی یافته و به ویدئوهای پخش زنده و آرشیوی دوربین‌های امنیتی صدها شرکت از جمله تسلا و دو تولیدکننده نرم‌افزار دسترسی یافته است.

 

*** نفوذ هکرها به دوربین‌های امنیتی تسلا

 

به گزارش پژواک، در دو روز گذشته یک گروه کوچک از هکرها با دسترسی به استارت‌آپ ورکادا (Verkada Inc) ویدئوهای زنده و آرشیو شده صدها کسب و کار مختلف از جمله تسلا را بررسی کرده‌اند.

یکی از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار سوئیسی که برای یافتن شکاف‌های امنیتی در اپلیکیشن‌های موبایل و سیستم‌های دیگر توجهات را به خود جلب کرده، اسکرین شات‌هایی در توئیتر به اشتراک گذاشت که مربوط به داخل انبار تسلا در کالیفرنیا و زندانی در آلاباما بود.

به گفته وی این گروه هکری هفته گذشته اطلاعات ورود به سیستم ابزارهای اجرایی شرکت ورداکا را در فضای آنلاین پیدا کردند و به همین دلیل تصمیم داشتند توجهات را به نظارت گسترده بر مردم جلب کنند.

 

*** استارت‌آپ وداکا نفوذ به سیستم‌هایش را تأیید کرد

 

به گزارش پژواک، استارت‌آپ وداکا نفوذ به سیستم‌هایش را تأیید کرد و گفت تمام حساب‌های اجرایی داخلی را مسدود کرده تا از دسترسی‌های غیر مجاز به سیستم‌های خود جلوگیری کند.

 

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد:

تیم امنیت داخلی ما و شرکت تأمین‌کننده امنیت خارجی مشغول بررسی گستره و مقیاس این چالش هستند. همچنین ما به پلیس و مشتریان اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

 این شرکت چند ساعت قبل از انتشار خبر نفوذ به سیستم‌ها در خبرگزاری بلومبرگ، دسترسی هکرها به سیستم‌های خود را قطع کرد.

این گروه هکر می‌توانست با کنترل دوربین‌های امنیتی به بخش‌های دیگر شبکه‌های تسلا، کلاد فلیر و اوکتا (تولید‌کنندگان نرم‌افزار) دسترسی یابد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه