کد خبر:259935
پ
باج‌افزار
پژواک گزارش می‌دهد:

متوسط درآمد هر حمله باج‌افزاری به ۳۱۲ هزار دلار افزایش یافت

در سال ۲۰۲۰ باج‌افزار نویسان از اجرای انواع حملات باج‌افزاری پول خوبی به جیب زدند و متوسط درآمد آنها از محل این حملات بیش از دو برابر شد.

در سال ۲۰۲۰ باج‌افزار نویسان از اجرای انواع حملات باج‌افزاری پول خوبی به جیب زدند و متوسط درآمد آنها از محل این حملات بیش از دو برابر شد.

 

*** افزایش درآمد هر حمله باج افزاری

 

به گزارش پژواک، بررسی‌های مؤسسه پالوآلتو نتورکس نشان می‌دهد در شرایطی که هر حمله باج‌اف‍زاری در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱۵۱۲۳ دلار برای باج‌اف‍زار نویسان درآمد داشت، این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۳۱۲۴۹۳ دلار افزایش یافت.

متوسط افزایش درآمد باج‌افزار نویسان در هر سال ۱۷۱ درصد برآورد شده است و آنها بخشی از این مبالغ را صرف طراحی باج‌افزارهای قدرتمندتر و پیچیده‌تر می‌کنند.

تعداد حملات باج‌اف‍زاری نیز در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ سه برابر شده است.

از سوی دیگر شناسایی باج‌اف‍زار نویسان با توجه به دریافت مبالغ باج با استفاده از بیت کوین کار ساده ای نیست. این افراد معمولاً بعد از قفل کردن اطلاعات کاربران آنها را تهدید به افشای اطلاعات حساس شخصی و تجاری در صورت عدم دریافت باج می‌کنند و از این طریق به اهداف خود دست می‌یابند.

 

*** رکورد پرداخت ۳۰ میلیون دلاری باج

 

به گزارش پژواک، تا قبل از سال ۲۰۲۰ بیشترین باج پرداختی به این افراد از ۱۵ میلیون دلار فراتر نرفته بود. اما در سال ۲۰۲۰ رکورد پرداخت ۳۰ میلیون دلار باج نیز به ثبت رسید و به نظر می‌رسد این روند تصاعدی در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه یابد. از موفق ترین گروه‌های باج‌افزار نویس می‌توان به Ryuk، Egregor، DoppelPaymerو غیره اشاره کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه