کد خبر:260429
پ
حملات سایبری
پژواک گزارش می‌دهد:

شرکت‌های تجاری؛ هدف اول حملات سایبری دولت‌ها

نتایج یک پژوهش علمی نشان می‌دهد در سال‌های اخیر شرکت‌های تجاری به هدف اول حملات سایبری مورد پشتیبانی دولت‌ها مبدل شده‌اند.

نتایج یک پژوهش علمی نشان می‌دهد در سال‌های اخیر شرکت‌های تجاری به هدف اول حملات سایبری مورد پشتیبانی دولت‌ها مبدل شده‌اند.

 

*** هدف اول حملات سایبری دولت‌ها

 

به گزارش پژواک، نتایج یک پژوهش علمی نشان می‌دهد در سال‌های اخیر شرکت‌های تجاری به هدف اول حملات سایبری مورد پشتیبانی دولت‌ها مبدل شده‌اند.

هدف از انجام این حملات سرقت اسرار تجاری شرکت‌ها و برنامه‌ریزی برای انجام حملات موفق آینده با بررسی اطلاعات مسروقه قبلی است.

این بررسی نشان می‌دهد حم‍لات سایبری مورد حمایت دولت‌ها از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ رشد چشمگیری داشته و اگر چه در ابتدا تنها یک سوم حملات سایبری دولتی بر علیه شرکت‌های تجاری انجام می‌شد، اما این رقم پیوسته در حال افزایش است.

 

*** دیگر اهداف دولت‌ها برای حملات سایبری

 

به گزارش پژواک، بعد از شرکت‌های تجاری، صنایع دفاعی قابل دسترس در فضای سایبر، مؤسسات رسانه‌ای، دولت‌ها و زیرساخت‌های حیاتی و کلیدی کشورها از جمله دیگر اهداف حم‍لات سایبری دولت‌ها بر علیه یکدیگر هستند.

در ماه‌های اخیر حمله به شرکت‌های دارویی و فناوری باتوجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش اهمیت و جایگاه فناوری در زندگی روزمره انسان‌ها افزایش زیادی داشته است.

با توجه به اینکه دولت‌ها از منابع و فرصت کافی برای طرح‌ریزی ح‍ملات سایبری برخوردارند، می‌توان انتظار داشت که روند حملات مذکور در آینده باز هم تشدید شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه