کد خبر:258364
پ
دفترچه بیمه
پژواک گزارش می‌دهد:

نحوه دسترسی پزشکان به سامانه نسخه نویسی الکترونیکی تامین اجتماعی اعلام شد

‏‏سامانه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی در دسترس تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد است و تمامی پزشکان  می‌توانند نسبت به نسخه نویسی الکترونیک اقدام کنند.

‏‏سامانه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی در دسترس تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد است و تمامی پزشکان  می‌توانند نسبت به نسخه نویسی الکترونیک اقدام کنند.

 

*** نسخه‌نویسی الکترونیکی

 

به گزارش پژواک، پزشکان و موسسات تشخیصی و درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قراردادی که به تهیه سامانه‌های نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک مبادرت کرده‌اند و از سامانه‌های تحت مالکیت سازمان (ep.tamin.ir, darman.tamin.ir) استفاده نمی‌کنند، می‌توانند با استفاده از سامانه‌های در اختیار خود و از طریق پیاده‌سازی نرم‌افزارهای واسط (API)، نسبت به نسخه‌نویسی و پذیرش الکترونیک نسخ اقدام کنند.

 

*** روش‌های استعلام استحقاق درمان رای بیماران خاص

 

مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی در این خصوص، اظهار داشت:

پزشکان و موسسات طرف قرارداد پس از احراز هویت فرد و استعلام برخورداری بیماران از استحقاق درمان، از روش‌های اعلامی سازمان، نسبت به نسخه‌نویسی و ارائه خدمات تشخیصی و درمانی‌ در بستر الکترونیک اقدام کنند.

دکتر شهرام غفاری در ادامه، تصریح کرد:

همچنین پزشکان و موسسات طرف قرارداد می‌توانند در صورت قطع بودن سیستم مکانیزه، با استفاده از سرنسخه مخصوص مطب‏ پزشک و یا سرنسخه متعلق به موسسه درمانی به جای برگ دفترچه درمانی بیمار اقدام کنند.

 

مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی در پایان، بیان کرد:

روش‌های استعلام استحقاق درمان (پوشش بیمه درمان) برای بیماران خاص نیز همانند سایر بیمه‌شدگان است با این تفاوت که این بیماران در کد پیگیری و استعلام برخورداری از خدمات درمانی با پسوند خاص مشخص می‌شوند.

 

*** ارائه خدمات درمانی به نوزادان

 

به گزارش پژواک، بر اساس بخشنامه صادره از سوی سازمان تامین اجتماعی در خصوص حذف دفترچه‌های درمانی بیمه‌شدگان، ارائه خدمات درمانی در بخش بستری در مواردی که نوزاد فاقد کدملی باشد تا زمان صدور شناسنامه و اختصاص کدملی به نوزاد (حداکثر تا یک‌ماه پس از تولد) از طریق کدملی مادر امکان‌پذیر است.

همچنین ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران اورژانسی منوط به دریافت استحقاق درمان نیست و در حین درمان این فرایند انجام می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه