کد خبر:264535
پ
۶۱۹۶۷۸۱۲
پژواک گزارش می‌دهد:

نمونه‌برداری ژاپن از قمر مریخ

آژانس هوافضای ژاپن(JAXA) قصد دارد سال ۲۰۲۴ کاوشگری به سوی قمر فوبوس مریخ بفرستد و تا سال ۲۰۲۹ نمونه‌های آن را به زمین بیاورد.

آژانس هوافضای ژاپن(JAXA) قصد دارد سال ۲۰۲۴ کاوشگری به سوی قمر فوبوس مریخ بفرستد و تا سال ۲۰۲۹ نمونه‌های آن را به زمین بیاورد.

 

*** نمونه‌برداری ژاپن از قمر مریخ

 

به گزارش پژواک، شورای استراتژیک توسعه فضایی ژاپن هدفی را برای بازگرداندن نمونه‌هایی از یکی از قمرهای مریخ در سال ۲۰۲۹ تعیین کرده است.

این شورا گزارشی از اهداف میان مدت در مورد برنامه سیاست اساسی فضایی ژاپن تهیه و ارائه کرد و اعلام کرد که برنامه هر ساله آن، در پایان هر سال تحت بررسی و تجدید نظر قرار می‌گیرد.

هدف این شورا این است که آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن(JAXA) با موفقیت بتواند یک کاوشگر را در سال ۲۰۲۴ به سمت یکی از اقمار مریخ روانه کند تا برنامه بازگرداندن نمونه‌های آن از “فوبوس” به زمین را طی پنج سال بعد از آن تحقق بخشد.

این گزارش همچنین شامل طرحی برای ایجاد یک سیستم اصلی است که به مقامات امکان می‌دهد تا با استفاده از بسیاری از ماهواره‌های کوچک، وضعیت را در صورت بروز بلایای طبیعی به سرعت سر و سامان دهند.

این شورا برای تحقق این برنامه خواستار تعامل استراتژیک بخش‌های دولتی و خصوصی شده است.

“سوگا یوشیهیده” نخست وزیر ژاپن به این شورا گفت که فضا مرزی است که به مردم آرزو و امید می‌بخشد و در عین حال بنیادی است که از اقتصاد و جامعه آینده حمایت می‌کند. وی گفت که براساس تصمیم این شورا، اقدامات لازم را پیگیری و تقویت خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید