کد خبر:259227
پ
۵G 
پژواک گزارش می‌دهد:

نقطه ضعف بزرگ فناوری ۵G 

اپراتور ورایزن به صورت نامحسوس به یکی از مشکلات فناوری ۵G که همان خالی شدن زود هنگام باتری تلفن‌های همراه است، اشاره کرد.

اپراتور ورایزن به صورت نامحسوس به یکی از مشکلات فناوری ۵G که همان خالی شدن زود هنگام باتری تلفن‌های همراه است، اشاره کرد.

 

*** نقطه ضعف بزرگ فناوری ۵G 

 

به گزارش پژواک، اپراتور همراه ورایزن به تازگی به آن دسته از کاربرانی که به خاطر استفاده از فناوری ۵G با مشکل خالی شدن باتری مواجه هستند در کمال تعجب پیشنهاد کرده است که LTE دستگاه خود را روشن کنند.

 

ورایزن به تازگی در توییتی، نوشت:

آیا فکر‌ می‌کنید باتری همراه شما زودتر از حالت طبیعی خالی‌ می‌شود؟ یک روش برای حفظ شارژ باتری این است که تنظیمات LTE دستگاه را روشن کنید.

اگر چه این پیشنهاد به لحاظ فنی درست است اما گمراه‌کننده نیز هست چون LTE در حالت پیش‌فرض در پس زمینه فعال است تا در صورتی که شبکه ۵G در دسترس نبود بتوان از آن استفاده کرد.

بنابراین انجام دادن این پیشنهاد در عمل به معنای خاموش کردن ۵G است.

 

*** افزایش تعداد مناطق پشتیبانی‌کننده از فناوری ۵G 

 

به گزارش پژواک، به این ترتیب یکی فالوور‌های توییتر ورایزن به تناقض بزرگی در کار این اپراتور پی برد. وایزن از طرفی کاربران را به خرید همراه‌های هوشمند ۵G تشویق‌ می‌کند و از طرف دیگر به صورت غیر مستقیم به آنها‌ می‌گوید که برای رفع مشکل خالی شدن زود هنگام باتری عملا ۵G خود را خاموش کنند.

وزایزن در جواب توییت این کاربر موضوع را کاملا عوض کرد و اعلام کرد که راه حل پیشنهاد شده از جانب این کمپانی به دلیل نیاز به افزایش سرعت اینترنت بوده است و قول داد که در آینده‌ای نه چندان تعداد مناطق پشتیبانی‌کننده از فناوری ۵G در آمریکا بیشتر شود.

در هر صورت لاپوشانی نه چندان ماهرانه ورایزن موجب شد که کاربران به یکی از نقص‌های اصلی فناوری ۵G که همان خالی شدن زود هنگام باتری است، پس ببرند. شاید این نقص در آینده با همه‌گیر شدن این فناوری برطرف شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه