کد خبر:258108
پ
جوشقانی
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

نرخ پهنای باند اینترنت ۲۵ درصد کاهش یافت

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از صدور مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر کاهش ۲۵ درصدی نرخ پهنای باند اینترنت خبر داد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از صدور مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر کاهش ۲۵ درصدی نرخ پهنای باند اینترنت خبر داد.

 

*** کاهش نرخ پهنای باند اینترنت 

 

به گزارش پژواک، حسین فلاح جوشقانی در توئیتر خود پیرامون نرخ پهنای باند اینترنت نوشت:

با پیشنهاد وزارت ارتباطات، قیمت پهنای باند اینترنت شرکت ارتباطات زیرساخت ۲۵ درصد ارزان شد.

این تصمیم در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسیده است.

 

*** آیا اینترنت مصرفی کاربران نیز ارزان می‌شود؟

 

این تغییر قیمت مربوط به پهنای باندی می‌شود که شرکت ارتباطات زیرساخت به اپراتورهای ارتباطی و شرکت‌های اینترنتی می‌فروشد، با این وجود، باید قیمت اینترنت برای مصرف‌کننده نهایی نیز کاهش پیدا کند، اما هنوز جزئیات این مصوبه مشخص نیست و گفته نشده که آیا اینترنت مصرفی کاربران نیز ارزان می‌شود یا خیر.

 

*** سرعت اینترنت موبایل ایران 

 

وزیر ارتباطات به عنوان رئیس کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و سایر مسئولان وزارت ارتباطات، در روزهای اخیر، در حالی بر توسعه پهنای باند تاکید داشته و کاهش قیمت آن را دنبال کرده اند که براساس آخرین گزارش وب سایت اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل ایران نسبت به ماه نوامبر ۴ پله سقوط کرده و در رده ۸۸ قرار دارد.

سرعت دانلود اینترنت موبایل ۲۵.۳۰ و سرعت آپلود آن ۱۱.۳۹ مگابیت برثانیه است. این درحالی است که در ماه نوامبر سرعت دانلود اینترنت موبایل ایران ۲۵.۶۴ مگابیت برثانیه بود.

متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در جهان ۴۷.۲۰ مگابیت است.

 

*** سرعت اینترنت ثابت ایران 

 

به گزارش پژواک، همچنین رتبه ایران در اینترنت ثابت نیز تنها یک پله رشد کرده و با سرعت دانلود ۱۸.۳۳ و آپلود ۱۱.۱۳ مگابیت بر ثانیه به رتبه ۱۳۶ جهانی رسیده است. در ماه گذشته سرعت اینترنت ثابت ایران ۱۷.۸۴ مگابیت بر ثانیه بود.

این در حالی است که متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت جهان ۹۶.۴۳ و سرعت آپلود آن ۵۲.۳۱ مگابیت بر ثانیه است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه