کد خبر:263967
پ
رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور:

نحوه استفاده از سامانه انتخاب ایران در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشو، جزئیات نحوه استفاده از سامانه انتخاب ایران در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری را تشریح کرد.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور، جزئیات نحوه استفاده از سامانه انتخاب ایران در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری را تشریح کرد.

 

*** راه‌اندازی سامانه انتخاب ایران

 

به گزارش پژواک، امیر شجاعان با اشاره به راه‌اندازی سامانه انتخاب ایران، اظهار کرد:

به منظور بهره‌گیری بیشتر از فرصت‌های فضای مجازی در انتخابات و به ویژه ایجاد شور انتخاباتی، افزایش مشارکت مردمی و مقابله با تخریب و شائبه‌افکنی علیه نامزدها و ضابطه‌مند نمودن تبلیغات درفضای مجازی، دستورالعمل تبلیغات انتخابات در فضای مجازی تصویب و ابلاغ شده است.

 

رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور در ادامه افزود:

در اجرای مفاد این دستور العمل، سامانه انتخاب ایران، به عنوان بستر ارتباطی میان مردم، دست اندرکاران انتخابات، نامزدها و انتشار دهندگان، برای ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی و آگاهی از فعالیت‌های تبلیغاتی در این فضا راه‌اندازی شده است و این سامانه از طریق آدرس https://entekhabiran.moi.ir در دسترس عموم مردم قرار دارد.

 

*** اطلاعات مربوط به نامزدهای انتخابات در سامانه انتخاب ایران

 

وی با بیان این که در این سامانه اطلاعات مربوط به نامزدهای انتخابات قابل مشاهده برای رای‌دهندگان خواهد بود، گفت:

همه نامزدهای انتخابات، برای انجام تبلیغات در فضای مجازی، آدرس کانال‌ها و صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی، آدرس درگاه‌‌های اینترنتی و زندگینامه خود را بر اساس پیامک دریافتی از وزارت کشور، در این سامانه بارگذاری می‌نمایند.

 

عضو ستاد انتخابات وزارت کشور در ادامه افزود:

در صفحات معرفی شده، نامزدها و طرفداران آنها به هیچ وجه مجاز به تبلیغ علیه نامزدهای دیگر نبوده و فقط می‌توانند شایستگی‌های خود را مطرح نمایند.

همچنین لازم است از نشر محتوای مجرمانه، نظیر هرگونه توهین، تهمت، افترا، انتشار اسرار و همچنین هرگونه محتوا یا اخبار جعلی یا خلاف واقع، خودداری کنند.

 

وی با بیان اینکه ثبت لینک‌ها فقط شامل صفحات مجاز و غیرفیلتر خواهد بود و مسوولیت رعایت این موضوع به عهده نامزد است، گفت:

قابلیت نمایش اطلاعات شعب اخذ رای در محدوده جغرافیایی کاربر از دیگر کاربردهای این سامانه است و مردم می‌توانند در روز اخذ رای انتخابات، از محل شعب نزدیک به خود آگاهی پیدا کنند.

این سامانه با در نظر گرفتن مسافت شعبه تا کاربر و همچنین تراکم افراد آن شعبه، علاوه بر نمایش شعب بر روی نقشه، شعب مناسب برای مراجعه را به هر کاربر پیشنهاد می‌کند.

 

*** خدمات سرویس (ریسک من) در سامانه (انتخاب ایران)

 

شجاعیان با اشاره به افزودن خدمات سرویس (ریسک من) در سامانه (انتخاب ایران)، اظهار کرد:

از آنجا که سرویس ریسک من احتمال حاد شدن بیماری افراد را در صورت اینکه در آینده مبتلا به کرونا شوند، پیش‌بینی می‌کند، لذا با استفاده از این سرویس در سامانه انتخاب ایران، متناسب با ریسک اختصاصی هر فرد، شعبه رای دهی بهینه‌ای را در روز انتخابات در صورت ورود کد سرویس ریسک من به سامانه انتخاب ایران، پپیشنهاد خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه سرویس ریسک من برای بیش از ۱۰۰ هزار بیمار کووید-۱۹ و بر اساس آخرین تکنولوژی‌های هوش مصنوعی توسعه یافته است، گفت:

این سرویس احتمال حاد شدن بیماری و علائم افراد را در صورت ابتلا به کرونا پیش بینی می‌کند و با محتوای اختصاصی موجب توسعه مراقبت فردی می‌شود.

هموطنان می‌توانند، پس از دریافت کد پیگیری ریسک خود از نسخه تحت وب یا اپلیکیشن ریسک من، با وارد کردن کد مذکور در سامانه انتخاب ایران، شعب رای‌گیری متناسب با ریسک کرونای خود را پیدا کنند.

 

*** هدف ریسک من در انتخابات ریاست جمهوری

 

به گزارش پژواک، رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور در پایان با بیان این که هدف نهایی ریسک من در انتخابات، راهنمایی افراد پر ریسک به مکان‌های امن تر و انجام سریع تر روندهای رای گیری برای آنها است، اظهار داشت:

استفاده همگانی و جامع از سامانه انتخاب ایران، علاوه بر ارتقای سلامت‌های فردی در جامعه می‌تواند به برگزاری انتخابات عاری از کرونا منجر شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 20 =

کلید مقابل را فعال کنید