کد خبر:257952
پ
پهپاد
پژواک گزارش می‌دهد:

موشک‌ها و پهبادهای ایرانی آماده صادرات هستند

یک اندیشکده انگلیسی در تحلیلی درباره خاتمه تحریم‌های تسلیحاتی ایران نوشت که ایران علاوه بر ارتقاء برخی بخش‌های نظامی خود گزینه‌های مناسب صادراتی نیز دارد.

یک اندیشکده انگلیسی در تحلیلی درباره خاتمه تحریم‌های تسلیحاتی ایران نوشت که ایران علاوه بر ارتقاء برخی بخش‌های نظامی خود گزینه‌های مناسب صادراتی نیز دارد.

 

*** پهپاد مجهز در صف صادرات به دیگر کشورها 

 

به گزارش پژواک، اندیشکده انگلیسی مطالعات راهبردی در تحلیلی به قلم داگلاس باری درباره خاتمه تحریم‌های تسلیحاتی ایران از سوی سازمان ملل متحد، به گمانه زنی در خصوص خریدهای محتمل و صادرات تسلحاتی ایران پرداخت و نوشت، پایان تحریم تسلیحاتی به ایران این امکان را می‌دهد تا آشکارا سامانه‌های خاص خود را برای صادرات ارائه دهد.

داگلاس باری در بخشی از این تحلیل نوشت، موشک‌های ضد کشتی و پهپادهای ساخت ایران می‌توانند بازارهایی را در کشورهایی پیدا کنند که توانایی تهیه و دسترسی به تامین کنندگان سنتی را ندارند.

ایران پیشتر نیز تمایل خود را برای صادرات موشک‌های کروز قدس-۱ نشان داده و چنین سلاحی ممکن است برای برخی کشورها گزینه‌ای جذاب و کم هزینه‌ باشد.

نویسنده در بخشی از این گزارش نوشت، چین و روسیه می‌توانند بسته‌های تسلیحاتی یا به‌روزرسانی شده را برای سامانه‌های هوایی، دریایی یا زمینی ایران ارائه دهند. تولید سامانه موشکی هوا به هوا، هوا به زمین و زمین به زمین به نفع ایران خواهد بود.

تهران اینک موشک‌های تاکتیکی هدایت شونده مناسبی دارد و همکاری گسترده‌تر به نفع بخش داخلی این کشور خواهد بود.

نویسنده این تحلیل در گزارش خود با اشاره به امکان ارتقاء نیروی دریایی و هوایی ایران، به تمایل تهران در توسعه توان موشک‌های زمین به هوا و ضد کشتی اشاره کرد و نوشت، به احتمال زیاد ایران توانایی بهبود موشک‌های زمین به هوا و ضد کشتی را که در صورت درگیری هزینه ای را به ایالات متحده و برخی دیگر در خلیج فارس وارد می‌کند، در اولویت قرار می‌دهد.

 

*** گمانه‌زنی اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک درباره خریدهای نظامی ایران

 

به گزارش پژواک، چندی قبل نیز اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک به گمانه‌زنی درباره خریدهای نظامی ایران با توجه به خاتمه تحریم‌های تسلیحاتی پرداخت.

به نوشته این اندیشکده، ایران به دنبال تغییر کامل ساختار تسلیحاتی نیروهای مسلح خود نیست، بلکه در پی خرید فناوری هدایت شونده و پیشرانه برای بهبود پهپادهای بومی و برنامه‌های موشکی بالستیک و کروز است.

در زمینه خرید جنگنده نیز در این تحلیل آمده است، با توجه به ارزانتر بودن جنگنده جی-۱۷ ساخت چین تا سوخو-۳۰ اس ام ساخت روسیه احتمالا گزینه ایران این جنگنده چینی خواهد بود، از سویی نگهداری آن نیز برای ایران راحت تر است.

این هواپیما مجهز به موتور Klimov RD-۳۳ توربوفن است که این کشور تجربه کار بر آنها را به دلیل نصب بر جنگنده‌های میگ-۲۹ دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه