کد خبر:259986
پ
جهرمی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

توسعه تکنولوژی، بلاک‌چین و اینترنت ماهواره‌ای باعث منسوخ شدن فیلترینگ می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه تکنولوژی، بلاک‌چین و اینترنت ماهواره‌ای را باعث منسوخ شدن فیلترینگ در آینده دانست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه تکنولوژی، بلاک‌چین و اینترنت ماهواره‌ای را باعث منسوخ شدن فیلترینگ در آینده دانست.

 

*** اینترنت‌رسانی به روستاهای کشور

 

به گزارش پژواک، محمد جواد آذری‌ جهرمی از برنامه‌های دولت در زمینه اینترنت‌رسانی به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار و فراهم کردن بستر توسعه تجارت الکترونیک و ادامه دورکاری و حذف فیلترینگ در آینده خبر داد و اظهار داشت:

ما برنامه داشتیم که تا پایان دولت تمام روستاهای کشور را به شبکه اینترنت متصل کنیم که همه‌گیری کرونا سرعت کار را بالا برد و لازم شد که مناطق محروم‌تر با نیاز ضروری‌تر به صورت پروژه ویژه تعریف شوند.

 

وزیر ارتباطات و فناوری در توضیح تامین و تقویت اینترنت مناطق روستایی برای فراهم شدن ادامه تحصیل مجازی دانش آموزان و دانشجویان روستایی، گفت:

اینکه مناطقی با دسترسی محدود باشد، بسیار کم است و الان ۹۸ درصد جمعیت کشور دسترسی به اینترنت دارند و تنها ۱۰ درصد از روستاها با جمعیت دو درصد کل کشور هنوز متصل نشده که برای این موارد هم کارگروه ویژه تشکیل دادیم.

 

*** افزایش بهره‌وری دورکاری در دوران کرونا

 

آذری‌جهرمی در رابطه با افزایش بهره‌وری دورکاری در دوران کرونا، بیان کرد:

برنامه ما یکی توسعه پهنای باند در کشور است که انجام شده و دوم هم حمایت از کسب‌ و کارهایی است که خدمات مربوط به دورکاری ارائه می‌دهند.

ما از طریق طرح نوآفرین حمایت از این کسب‌ و کارها را انجام دادیم، اما مهم‌ترین برنامه ما و دولت حرکت در مسیر دولت الکترونیک است که ستاد کرونا هم آن را موردتاکید قرارداده است.

 

وی در ادامه افزود:

همه دستگاه‌ها باید سه خدمت پرطرفدار و پرمراجعه خود را در بستر اپلیکیشن (دولت همراه) ببرند که رشد قابل توجهی هم داشته است.

 

*** فیلترینگ باید فراموش شود

 

به گزارش پژواک، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان پیرامون اینترنت ماهواره‌ای و احتمال فیلترینگ آن، اظهار داشت:

توسعه تکنولوژی و سربرآوردن بلاک‌چین واینترنت ماهواره‌ای و.. باعث منسوخ شدن فیلترینگ خواهد شد.

اصولا باید فیلترینگ فراموش شود و اگر فناوری جدیدی در راه است، در فکر فیلترینگ آن نباشیم.

آن چه اصالت دارد رقابت برای به دست آوردن بازار است که باید اصول خدمت‌رسانی و کسب سهمی از این بازار را در برنامه قرار دهیم.

باید به سمت رقابت آزادانه در این فضا برویم تا بتوانیم سهمی از بازار آینده در این حوزه داشته باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه