کد خبر:259548
پ
شبکه ملی اطلاعات
مجری پروژه ملی نظارت بر پیاده‌سازی مرکز پایش شبکه ملی اطلاعات:

نصب تجهیزات آزمایشی مرکز پایش شبکه ملی اطلاعات به اتمام رسید

مجری پروژه ملی مشاوره و نظارت بر پیاده‌سازی مرکز رصد و پایش شبکه ملی اطلاعات از اتمام نصب تجهیزات آزمایشی این مرکز خبر داد.

مجری پروژه ملی مشاوره و نظارت بر پیاده‌سازی مرکز رصد و پایش شبکه ملی اطلاعات از اتمام نصب تجهیزات آزمایشی این مرکز خبر داد.

 

*** اتمام نصب تجهیزات آزمایشی مرکز پایش شبکه ملی اطلاعات

 

به گزارش پژواک، حسین پور درخصوص مرکز پایش شبکه ملی اط‍لاعات، اظهار داشت:

به عنوان بازوی مشاور و تیم نظارتی در پروژه ملی ایجاد مرکز رصد و پایش شبکه ملی اطلاعات نقش کلیدی دارد.

 

وی با بیان اینکه این پروژه در راستای تحقق اهداف و مأموریت‌های شبکه ملی اطلاعات کشور و توسعه توانمندی‌های زیرساختی این شبکه در بخش ارتباطات و اط‍لاعات در حال انجام است، ادامه داد:

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اط‍لاعات در این زمینه به عنوان بازوی مشاور و تیم نظارتی از مراحل آغازین این فعالیت، نقش کلیدی را در هدایت و راهبری پروژه، در دو مرحله طراحی و پیاده‌سازی، در تعامل با سازمان فناوری اطلاعات، ایفا کرده است.

 

*** دستاوردهای مهم پروژه

 

به گزارش پژواک، مجری پروژه ملی مشاوره و نظارت بر پیاده‌سازی مرکز رصد و پایش شبکه ملی اط‍لاعات درپایان در خصوص دستاوردهای مهم این پروژه، بیان کرد:

پروژه مذکور با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تخصص پژوهشگران داخلی و با هدایت سازمان فناوری اطلاعات، در دو بخش دولتی و خصوصی از مهمترین پروژه‌های ملی کشور بوده و رهگیری و پایش مؤثر کلیه اط‍لاعات مربوط به تبادل داده‌های ترافیکی زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی و ارزیابی عملکرد کیفی شبکه در ارائه خدمات کاربردی و محتوایی فراهم‌شده در بستر این شبکه، از دستاوردهای مهم ایجاد مرکز رصد و پایش است که قطعاً تأثیر شگرفی در صنعت ارتباطات اینترنتی داخل کشور و تبادلات داده‌ای و کسب و کارهای داده‌محور خواهد گذاشت.

مراحل امکان‌سنجی، مطالعات اجرایی، تأمین، نصب و راه‌اندازی تجهیزات پایلوت سامانه رصد و پایش شبکه ملی اط‍لاعات به اتمام رسیده است.

در حال حاضر، تیم اجرایی در قالب برنامه‌ای دوساله، در حال نهایی‌سازی طرح معماری و پیاده‌سازی مرکز رصد و پایش بوده و از سامانه پایلوت برای تعریف و انجام سناریوهای آزمون به منظور توسعه و ارتقا سامانه به یک مرکز رصد و پایش شبکه ملی اطلاعات بهره‌برداری می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه