کد خبر:261008
پ
همراه اول
یادداشت:

بامدادهای ماه رمضان با برنامه‌های همراه اول

باتوجه به اینکه بیش از یکسال از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، همراه اول با استفاده از دانش و توان فنی خود در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خویش هموطنان را در روزهای سخت تنها نگذاشته است.

باتوجه به اینکه بیش از یکسال از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، همراه اول با استفاده از دانش و توان فنی خود در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خویش هموطنان را در روزهای سخت تنها نگذاشته است.

 

*** همراهی در روزهای مذهبی

 

به گزارش پژواک، مهدی مقدم در یادداشت خود درخصوص همراهی و همدلی همراه اول در روزهای مذهبی، نوشت:

در این روزهای سخت اقتصادی و کرونایی اگر به منبعی از الهام و آرامش وصل نبودیم، زندگی روی دیگری نشانمان می‌داد.

تمام تسلی‌مان اعتماد به خواست و اراده قدرتی است که معتقدیم آفریننده آسمان‌ها و زمین است و بهترین‌ها را برای بندگانش می‌خواهد.

اگر در سختی هستیم یا قرار است این سختی‌ها صیقلی بر روح و جسممان باشد.

رمضان انگیزه‌ای برای اتصال مجدد به منابعی از نور و الهام است.

حالا که نمی‌توانیم مانند سابق در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و مراسم روضه‌خوانی‌ها حاضر شویم به لطف گسترش اینترنت به صورت مجازی از برکات این ماه مبارک فیض می‌بریم.

یکی از سازمان‌هایی که در این ایام سخت در تمامی روزهای مذهبی در کنارمان بوده است، شرکت ارتباطات سیار ایران است.

این شرکت از سویی دغدغه حفظ سلامتی هموطنان ایرانی و مسلمان را داشته و از سویی می‌خواهد با تولید محتوای دینی بر بستر دیجیتال، امکان دسترس پذیری به نیاز اصلی مردم در این ایام را تضمین کند.

 

*** همراه اول و قرار سحر

 

همراه اول با برنامه قرار سحر از ۲۷ فروردین‌ماه از طریق اپلیکیشن‌های روبیکا و آیگپ مهمان شب‌های رمضان است.

این برنامه به صورت مستقیم در بامداد ماه مبارک از بارگاه معنوی و آستان قدس رضوی به هم میهنان و روزه داران تقدیم می‌شود.

همراه اول باتوجه به شرایط خاص ماه رمضان سال ۱۴۰۰ و ایجاد محدودیت‌‎های اجتماعی برای مردم، یکی از متفاوت‌ترین زمان‌های سحرگاهی رمضانی را از جوار حرم نورانی امام رضا(ع) در اختیار مسلمانان قرار داده است.

این برنامه که با همکاری همراه اول از بیست و هفتم فروردین‌ماه از ساعت ۲۳ تا یک و نیم بامداد روزهای ماه مبارک رمضان و از طریق اپلیکیشن‌های روبیکا و آیگپ اجرا و پخش زنده می‌شود، قرار سحر نام‌گذاری شده است.

در این برنامه فرزاد جمشیدی به‌عنوان تهیه کننده و مجری و محمود نعیمی موحد به عنوان کارگردان، آیتم‌های متنوعی را در رسانه‌های مذکور به مخاطبان خود تقدیم می‌کنند.

حجت اشرف‌زاده نیز تیتراژ آغازین برنامه قرار سحر را اجرا کرده است.

پلاتوهای معنوی و ادبی مجری، دعوت از مهمانان معارفی، فرهنگی و هنری، ارتباط زنده با مجریان سراسر کشور و بیان مناسبات و حالات معنوی مردمان در ماه رمضان، پخش دعا، نیایش و نجواهای معنوی از جمله آیتم‌های برنامه قرار سحر است.

 

*** برنامه‌های پیشین همراه اول

 

به گزارش پژواک، نویسنده در پایان یادداشت خود، آورده است:

باتوجه به اینکه بیش از یکسال از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، در این یکسال همراه اول با استفاده از دانش و توان فنی خود در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خویش هموطنان را در روزهای سخت تنها نگذاشته و هرجا که اقدامی لازم بوده تا نیاز روحی آنان را فراهم کند، دست به کار شده است.

از آشناترین اقدامات همراه اول در حیطه تولید محتوای دینی در طول یک سال اخیر می‌توان به کمپین‌های عاشورا، ایام فاطمیه و پیش‌برنامه‌های ماه مبارک اشاره کرد که با استقبال قابل توجهی از سوی مردم روبرو بوده است.

پیش‌بینی همه ما این است که دیر یا زود ویروس کرونا ریشه کن و نابود خواهد شد و شاید تولید محتوا در ارتباط با اعمال فرایض دینی در این سطح نیاز نباشد، اما حتی اگر کرونا هم نباشد، هستند کسانی که به دلیل مشکلات جسمی یا مسائلی دیگر امکان حضور فیزیکی در مراسم مذهبی را نداشته باشند.

بنابراین ادامه این مسیر و تولید محتواهایی از این دست در آینده می‌تواند پاسخ نیاز این دسته از مومنان باشد.

 

نویسنده: مهدی مقدم

فناوری

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید