کد خبر:259272
پ
اپراتورها
رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس:

مجلس تحقیق و تفحص از مالیات اپراتورها را کلید می‌زند

رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از تحقیق و تفحص مجلس از مالیات اپراتورها خبر داد.

رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از تحقیق و تفحص مجلس از مالیات اپراتورها خبر داد.

 

*** تحقیق و تفحص از مالیات اپراتورها

 

به گزارش پژواک، سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در رسانه ملی در واکنش به اظهارات وزیر ارتباطات درباره مصوبه بودجه‌ای مجلس درباره درآمد دولت از حق السهم اپراتورها، اظهار داشت:

آماده گفت ‌و گو و مذاکره با آقای آذری جهرمی در هر برنامه تلویزیونی درباره عملکرد وزارت ارتباطات و همچنین هزینه کرد حق السهم اپراتورها در تمام این سالهای وزارت ایشان هستم تا مشخص شود که حق السهم دولت چقدر بوده و کجا هزینه شده است.

دولت برخی پیشنهادات مجلس درباره مبلغ نفت، مالیات بر ارزش افزوده، حقوق ورودی گمرک، یا وروردی خودرو را نپذیرفت و در لایحه اصلاحی مبالغ را اصلاح کرد اما یکی از مواردی که دولت آن را تغییر نداد، عدد متعلق به حق السهم دولت از اپراتورها بود.

آنچه از طرف دولت ملاک و مورد توجه مجلس است، اظهارات آقای آذری جهرمی نیست، ایشان وزیر است، سند و حرف و مبنای دولت و آنچه در هیات دولت مصوب می‌شود، اظهارات سازمان برنامه و بودجه است.

اگر عدد کم بوده و آنها موضوع را شفاف کردند به دلیل نور تابانیدن مجلس به سازمان برنامه و بودجه بوده است، لذا وزیر ارتباطات مشکلش را با سازمان برنامه و بودجه حل کند.

سازمان برنامه و بودجه کم اظهاری این آقایان را کاملا تایید کرده است و ما سند هم داریم.

عددی که به عنوان حق السهم دولت از اپراتورها در لایحه آمده، همان عدد پیشنهاد شده از سوی مجلس است که آنها پذیرفتند.

 

*** وزارت ارتباطات حق گران کردن اینترنت را ندارد

 

به گزارش پژواک، رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در پایان با اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات درباره اینکه مجلس می‌خواهد اینترنت را گران کند، بیان کرد:

ما کجا چنین موضوعی را عنوان کردیم، متاسفانه یک مطلب کاملا دروغی را به افکار عمومی و مردم القاء می‌کنند، دروغ‌گویی جرم است.

بر اساس مصوبه مجلس وزارت ارتباطات حق گران کردن یا جابه جایی نسبت‌ها را ندارند، بحث ما در مجلس پیرامون حق السهم دولت از اپراتورها بود و ارتباطی با قیمت‌گذاری ندارد.

ما در مجلس با تمام این وجود، قیمت‌گذاری را به خاطر فضاسازی‌ها محدود کردیم.

بر همین اساس قطعا در مجلس راجع به عملکرد و هزینه کرد حق السهم دولت از اپراتورها تحقیق و تفحص می‌کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه