کد خبر:257211
پ
Gold-Investments-700×400
مدیر صندوق سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات:

آغاز فعالیت اولین صندوق سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات از آغاز فعالیت اولین صندوق سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات، خبر داد.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات از آغاز فعالیت اولین صندوق سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات، خبر داد.

 

*** آغاز فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات

 

به گزارش پژواک، محمد میلانی با بیان اینکه نخستین صندوق تخصصی سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات با اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار داشت:

این صندوق برنامه دارد از استارتاپ‌های حوزه هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات تا سقف ۵ میلیارد تومان حمایت مالی کند.

 

وی در ادامه افزود:

این صندوق با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی راه‌اندازی شده و به زودی میزان سرمایه این صندوق افزایش خواهد یافت.

 

*** بررسی ۲۰۵ استارتاپ

 

میلانی به بررسی ۲۰۵ استارتاپ توسط این صندوق اشاره و خاطر نشان کرد:

در این مدت، صندوق ۲۵۰ استارتاپ را مورد بررسی قرار داده که از این تعداد ۴۰ استارتاپ ارزیابی تخصصی شده و از این تعداد ۱۰ استارتاپ، به کمیته سرمایه‌گذاری صندوق راه پیدا کرده و مورد بررسی نهایی قرار گرفته‌اند و درحال حاضر ۳ استارتاپ در مرحله حمایت و سرمایه‌گذاری این صندوق قرار گرفته‌اند.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

سرمایه‌گذاری‌های این صندوق بر استارتاپ‌هایی خواهد بود که در مراحل اولیه و میانی رشد و فعال در زمینه هوش‌مصنوعی و فناوری اطلاعات باشند.

 

*** اولویت‌ها و ارتباط با دانشگاه‌ها

 

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات در پایان به ارتباط این صندوق با دانشگاه‌ها اشاره و بیان کرد:

علاوه بر بررسی استارتاپ‌ها، ارتباطات و همکاری‌های گسترده‌ای با گروه‌های مختلف صورت گرفته است.

در ارتباط با دانشگاه‌ها، این صندوق تفاهم‌نامه‌ای با صندوق پژوهش و فناوری اصفهان منعقد کرده است و همچنین تفاهم‌نامه‌هایی در حوزه هوش مصنوعی با دانشگاه‌های تهران و خواجه نصیر منعقد خواهد شد.

این صندوق حضور در اکوسیستم‌های استارتاپی را از اولویت‌های خود می‌داند و ارتباط گسترده‌ای با پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری جمعی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه دیگر برقرار کرده است.

 

*** صندوق تخصصی سرمایه‌گذاری

 

به گزارش پژواک، گفتنی است، نخستین صندوق تخصصی سرمایه‌گذاری در حوزه استارتاپ‌های هوش‌مصنوعی و فناوری اطلاعات، از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز فعالیت دریافت کرد و پس از طی فرآیند اخذ موافقت اصولی، پذیره‌نویسی، ثبت صندوق و درخواست مجوز و اخذ مجوز فعالیت، در ۹ مهر ۹۹، این صندوق به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه