کد خبر:259631
پ
همراه اول
پژواک گزارش می‌دهد:

فردا چهارمین سایت ۵G همراه اول در باغ کتاب تهران رونمایی می‌شود

چهارمین سایت شبکه ۵G همراه اول به عنوان سریع‌ترین شبکه اینترنتی کشور، فردا در مجموعه باغ کتاب تهران به بهره‌برداری می‌رسد.

چهارمین سایت شبکه ۵G همراه اول به عنوان سریع‌ترین شبکه اینترنتی کشور، فردا در مجموعه باغ کتاب تهران به بهره‌برداری می‌رسد.

 

*** رونمایی از چهارمین سایت ۵G همراه اول در باغ کتاب تهران

 

به گزارش پژواک، چهارمین سایت نسل پنجم همراه اول در آستانه بهار طبیعت، ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ با حضور علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، مهدی اخوان بهابادی مدیر عامل همراه اول و جمعی از اصحاب رسانه و مدیران حوزه ارتباطات کشور به ‌صورت‌ رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

همراه اول که از سال ۱۳۹۵ ورود به فناوری ۵G را آغاز کرده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم‌های فنی اپراتور و شرکت‌های ایرانی، فرآیند بومی‌سازی این فناوری (نسل پنجم) را پیش برده، دهم اسفندماه و همزمان با بهره‌برداری از نخستین سایت ۵G تهران و سومین سایت این اپراتور در کشور توانست بالاترین رکورد سرعت اینترنت ایران را به ثبت رساند.

در واقع نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور با بهره‌برداری رسمی از ۵G روی شبکه واقعی برای اولین بار در کشور، توانست به سرعت ۳٫۶۳۳ گیگابیت بر ثانیه دست یابد که تا پیش از آن بی‌سابقه بود.

حال با‌توجه به تسلط کامل متخصصان همراه اول بر فناوری ۵G، قطار توسعه این تکنولوژی با سرعتی بالاتر وارد ایستگاه‌های دیگر می‌شود و فردا قرار است باغ کتاب تهران نیز تحت پوشش شبکه ۵G همراه اول به عنوان سریع ترین شبکه ارتباطی کشور قرار گیرد.

با احتساب دو سایت در مشهد مقدس و یک سایت در برج ستاره ونک تهران که مورد بهره‌برداری رسمی قرار گرفته اند، با بهره‌برداری فردا تعداد سایت‌های فعال ۵G همراه اول به چهار مورد می‌رسد؛ این در حالیست که برنامه توسعه این نسل از تکنولوژی در دیگر نقاط کشور نیز طراحی و برنامه‌ریزی شده است و به مرور دیگر نقاط نیز وارد مدار سرویس دهی می‌شوند.

 

*** شبکه ۵G؛ جدیدترین و سریع‌ترین اینترنت جهان

 

به گزارش پژواک، مشترکانی که علاقه‌مند به استفاده از سریع‌ترین شبکه ۵G کشور هستند، در صورت داشتن گوشی ۵G می‌توانند در نقاط تحت پوشش، از جدیدترین و سریع‌ترین اینترنت جهان بهره‌مند شوند، اما در صورتیکه گوشی نسل ۵ ندارند، می‌توانند از طریق مودم و سرویس وای فای به شبکه همراه اول متصل و از مزایای این فناوری بهره‌مند شوند.

همراه اول ضمن توجه به ماهیت این تکنولوژی و تلاش‌های گسترده در فرآیند بومی‌سازی، از کاربردهای اصلی ۵G نیز غافل نبوده و برای نخستین بار در کشور دموی دو یوزکیس واقعیت مجازی و تست گیمینگ را در برابر اصحاب رسانه و گیمرها به نمایش گذاشت که کیفیت اجرا مورد تأیید آنان قرار گرفت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه