کد خبر:259525
پ
عینک‌
پژواک گزارش می‌دهد:

عینک‌های جدید ارتش آمریکا به سربازان اجازه می‌دهد پشت دیوارها را ببینند

عینک‌های جدیدی برای ارتش ایالات متحده ساخته شده که سربازان را قادر می‌سازد تا علاوه بر دید در شب، بتوانند پشت دیوارها و هر چیز که مانع از دید چشم غیرمسلح می‌شود را ببینند.

عینک‌های جدیدی برای ارتش ایالات متحده ساخته شده که سربازان را قادر می‌سازد تا علاوه بر دید در شب، بتوانند پشت دیوارها و هر چیز که مانع از دید چشم غیرمسلح می‌شود را ببینند.

 

*** عینک‌های جدید ارتش آمریکا به سربازان اجازه می‌دهد پشت دیوارها را ببینند

 

به گزارش پژواک، بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی که در سرویس توزیع اطلاعات بصری دفاعی به اشتراک گذاشته شده است، ارتش ایالات متحده دارای ع‍ینک‌های جدیدی است که می‌تواند به سربازان اجازه مشاهده پشت دیوارها و بدنه وسایل نقلیه جنگی را بدهد که آگاهی موقعیتی نیروهای پیاده نظام را بسیار افزایش می‌دهد و در جنگ هم آگاهی از موقعیت، کلید بقا است.

ارتش ایالات متحده در حال توسعه عینک‌های یکپارچه سیستم دید پیشرفته (IAVS) برای نیروهای پیاده نظام و جنگ رو در رو است.

ارتش آمریکا قصد دارد ده‌ها هزار عدد از این عین‍ک جدید را به سربازان ارائه دهد، ع‍ینکی که همچنین می‌تواند سربازان را قادر به بررسی گوشه و کنارها، دیدن در تاریکی و حتی نمایش نقشه‌های دیجیتالی و سایر داده‌های تاکتیکی بر روی لنزهای این عی‍نک کند.

از آنجا که این عی‍نک‌های جدید، خوراک خود را از دوربین‌های چند جهته مستقر در خارج از وسایل نقلیه زرهی می‌گیرند، به سربازان داخل یک خودروی زرهی اجازه می‌دهد تا بدون به خطر انداختن جان خود تصویری واضح از محیط پیرامون خودرو داشته باشند.

 

*** قابلیت‌های دیگر این عینک

 

به گزارش پژواک، ارتش آمریکا عین‍ک‌های “IAVS” را طراحی کرده است تا مانند نمایشگرهای هاد (HUD) که در هواپیماهای جنگی استفاده می‌شود، عمل کند.

به همین ترتیب، عینک‌های “IAVS” اطلاعاتی مانند فیلم، نقشه و دید در شب را مستقیماً در میدان دید سرباز نشان می‌دهند.

سربازان همیشه این مجموعه داده‌های تاکتیکی را در دسترس داشته‌اند، اما با استفاده از عینک “IAVS” آنها اکنون دسترسی فوری به آنها دارند که یک مزیت بزرگ در هنگام جنگ است.

سربازان می‌توانند به جای جستجوی نقشه‌های کاغذی موجود در جیب خود، بلافاصله نقشه را بدون چشم برداشتن از هدف مورد نظر، روی صفحه پیش روی خود ببینند.

سربازان همچنین می‌توانند از قابلیت عینک “IAVS” برای دسترسی به دوربین‌های پهپادی که دید از بالای یک میدان جنگ را فراهم می‌کنند، استفاده کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه