کد خبر:263585
پ
علیرضا زاکانی
پژواک گزارش می‌دهد:

علیرضا زاکانی در مناظره سوم/ مردم نگذارید، کلاه سرتان بگذارند/ حرف سیاسی مشکلی را حل نمی‌کند

علیرضا زاکانی با حضور در مناظره سوم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با موضوع دغدغه‌های مردم ضمن تشریح برنامه‌های خود به برخی انتقادات پاسخ داد.

علیرضا زاکانی با حضور در مناظره سوم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با موضوع دغدغه‌های مردم ضمن تشریح برنامه‌های خود به برخی انتقادات پاسخ داد.

 

*** اساس کار دولت؛ اداره با جیب مردم 

 

به گزارش پژواک، علیرضا زاکانی با تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر در ارائه تصویری از دولت خود، اظهار داشت:

ام‌المصائب کشور گرانی و تورم به ویژه در حوزه خوراک و پوشاک است که مردم را بیچاره کرده تورم در سال ۱۳۹۰، ۱۹ درصد و در سال ۱۳۹۹، ۳۹ درصد بود که تورم نقطه به نقطه ۵۲ درصد است این فاجعه را دولت آقای روحانی درست کرده است.

اساس کار دولت این بوده که از جیب مردم خود را اداره کرده و با تورم ارتزاق کند.

دولت اقدام و اصلاح در کوتاه مدت با کنترل نرخ ارز و بهره بانکی و در میان مدت با اصلاح ساختار بودجه و اصلاح ناترازی بانکی در سال دوم کاری‌اش سقف تورم موجود را به نصف می‌رساند.

 

*** برقراری عدالت و کاهش فقر اجتماعی

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در توضیح برنامه‌هایش برای برقراری عدالت و کاهش فقر اجتماعی، بیان کرد:

من صدای مظلومان و غارت شدگان هستم با فساد و بی‌عدالتی مقابله می‌کنم، همان طور که پیش از این با گردن کلفت‌هایی همچون وزرای وقت نفت و اطلاعات، معاون رئیس جمهور و برادر رئیس جمهور مقابله کردم ریشه فساد را خشک می‌کنم قبلا هم با دستان خود مقابل مفسدان ایستادم و این راه را ادامه می‌دهم.

 

زاکانی درباره برنامه‌اش درباره رکود اقتصادی، گفت:

جهش تولید و تسهیل در صدور مجوز و مقررات زدایی را در دستور کار دارم در حوزه شفافیت و مقابله با رانت‌خواری هم به سمت تمرکززدایی و هویت‌ دادن به شهرستان‌ها می‌روم. برای ۴۵۱ شهرستان برنامه دارم تا آنها را از تمرکزایی درآورم وعده می‌دهم تا پایان سال اول دولت اقدام و اصلاح دولت الکترونیک مستقر می‌شود.

 

*** پول نقد به سه دهک

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با دادن وعده ساماندهی یارانه پنهان انرژی وسوق دادن یارانه آشکار انرژی به سمت مردم، تصریح کرد:

دولت اقدام و اصلاح کاری می‌کند که مردم غیر از درد بیماری درد دیگری نداشته باشند.

۷۰ میلیون بن کالای ۴۰ هزار تومانی داده می‌شود پول نقد به سه دهک به میزان ۵۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ هزار تومان می‌دهم که همه آنها در بودجه آنها است و حواله به غیب نمی‌دهم.

 

*** ۶۰۰ هزار مسکن برای زوج‌های جوان

 

وی با بیان این‌که شش میلیون و ۷۰۰ هزار شغل ایجاد می‌کند، گفت:

برای تامین مسکن علاوه بر یک میلیون مسکن تکلیفی مجلس شورای اسلامی سالانه ۳۰۰ هزار مسکن ساخته می‌شود که پایان سال دولت اقدام و اصلاح، پنج میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن می‌سازیم که یک میلیون و ۲۰۰ هزار تای آن حمایتی است یعنی ۶۰۰ هزار مسکن برای زوج‌های جوان و ۶۰۰ هزار خانه برای نیازمندان ساخته می‌شود.

 

*** چرا با مردم صادق نیستید

 

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در بخش دوم مناظره که به نقد اظهارات دیگر کاندیداها اختصاص داشت، اظهار کرد:

مردم بدانند مشکل ما ندانستن، نخواستن و نتوانستن در کشور است که تام و تمام آن را می‌توان در دولت آقای روحانی و کسانی که در این دولت کار کردند دید.

اگر واقعا پینوکیویی در عالم واقع پیدا می‌شد باید دماغش چند دور دور زمین می چرخید، اگر قرار بود در کسوت این آقایان قرار گیرد؛ چرا با مردم صادق نیستید و دروغ می‌گویید این خیلی زشت است، صداقت داشته باشید.

 

***مردم نگذارید کلاه سرتان بگذارند

 

وی خطاب به همتی، گفت:

آقای همتی آبان ۹۸ اعلام کرد که نرخ بنزین در اقتصاد کشور تاثیر ندارد و تاثیرگذاری اش تنها چهار واحد درصد است.

البته بعدا آقای همتی اعلام کرد که با افزایش قیمت بنزین مخالف بوده و آن را بدترین اقدام دانست، اما چرا آقای همتی به مردم دروغ می‌گویید. نامه رسمی شما موجود است که در ۳۱ شهریور سال ۹۸ درخواست کردید که قیمت بنزین لیتری ۵۰۰۰ تومان و قیمت نفت و گاز ۱۰۰۰ تومان شود تا دولت کسری بودجه‌اش را جبران کند.

مردم نگذارید کلاه سرتان بگذارند، گذشت دورانی که کلاه سر مردم می‌گذاشتید.

 

زاکانی در ادامه، افزود:

بعد همین آقایان می‌گویند کی بود، کی بود، من نبودم. موضوع بعدی هم نحوه مواجهه با صندوق بین المللی پول است که اسرار مملکت را به این صندوق دادی که بزرگترین خیانت بود. اقدامی که نتیجه آن ایجاد چالش‌های جدی بود. پس به مردم دروغ نگویید که دروغ گفتن اقدام بسیار زشتی است. دوران این حرف‌ها گذشته است.

اقدام بعدی بی کفایتی در اجرای افزایش قیمت بنزین بود که بعد هم رئیس جمهور اعلام کرد که تازه صبح جمعه این موضوع را فهمیده است. آیا بی کفایتی از این بالاتر وجود دارد.

 

*** حرف سیاسی مشکلی را حل نمی‌کند

 

وی خطاب به مهر علیزاده، گفت:

آقای مهر علیزاده صحبت‌هایی درباره دولت اصلاحات کرد، حال آنکه کرسنت ۵۳ میلیارد دلار عدم نفع و چند ده میلیارد دلار خسارت داشته است؛ یا اطلاع ندارید یا واقعا معلوم نیست که کجای کره زمین زندگی کردید و این حرف‌ها را می‌زنید.

کارت سوخت را برداشتند و ۱۵۰ هزار میلیارد تومان یعنی سه برابر مسکن مهر ضرر زدند.

حرف سیاسی مشکلی را حل نمی‌کند، اگر می‌خواهید حرف سیاسی بزنید پیش ما بیایید تا یادتان دهیم که چه بگویید و گرفتار نشوید، ما استاد حرف سیاسی هستیم.

 

*** کشور است یا کهکشان راه شیری!

 

زاکانی درباره مواجهه با بانیان وضع موجود، اظهار داشت:

ما کسی را از مجلس بیرون کردیم، اما دوباره معلوم شد که ۸۵ میلیون تومان ماهانه از بیمه سرمد حقوق گرفته، آقای همتی چه کسی می‌خواهد پاسخ این وضعیت را بدهد. ما با سکه حقوق، دلار، اختلاص و نقدینگی نجومی و این بار با پررویی نجومی مواجه‌ایم.

مگر کهکشان راه شیری است که هر کسی هر چیزی دلش بخواهد بگوید.

 

*** عده‌ای از این آقایان علاقه ندارند با من بحث کنند

 

زاکانی در مورد راهکارهایش برای بی اثر کردن تحریم ها گفت:

اولین کارم این است که رویکرد غلط دولت کنونی را ادامه ندهم. تکیه بر پتانسیل ها و توانمندی های داخلی را مد نظر قرار داده و از همه فرصت های منطقه ای و جهانی استفاده می کنم. کشور ما توانمندی ها و امکانات بی نظیری دارد که از جمله آن می توان به زیرساخت ها، نفت و گاز و پتروشیمی اشاره کرد.

 

وی با انتقاد از بدتر شدن وضعیت معدن، تصریح کرد:

اینکه کشور ما به این وضعیت افتاده دلیلش در این است که آقایان بلد نبودند یا نخواستند و نتوانستند.

دولت اقدام و اصلاح براساس تولید داخل کشور را اداره کرده و عملا تحریم ها را بی اثر می کند لذا هر چه در مربوط به حوزه تولید باشد همچون بحث کشاورزی و روستایی یا صنایع دریایی را مد نظر قرار خواهیم داد.

 

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از کم بودن سهم ایران از واردات از کشورهای منطقه و اوراسیا، گفت:

عده‌ای از این آقایان علاقه ندارند با من بحث کنند چون یاد داده اند که با من بحث نکنند. یک بار به ایشان گفتم که حاضرم که در کلاس درست حضور پیدا کنم و بگویم که تنها یک بار حرف درست زدی و آن هم این بود که آقای روحانی همه چیزش خوب است جز اینکه اقتصاد بلد نیست. من هم این را قبول دارم چون روحانی اقتصاد بلد نبود که شما را رئیس بانک مرکزی کرد.

 

*** این دولت فقط به اطرافیانش توهین می‌کند

 

زاکانی با بیان اینکه FATF تبدیل به گلوگاه ما خواهد شد، افزود:

ما به جای آنکه با دلار تبادل مالی کنیم با پول کشورها تبادل مالی می کنیم و آن زمان FATF بی اثر می شود.

مردم بدانند که آقایان دلشان نمی‌خواهند کار کنند و نمی‌توانند کشور را اداره کنند.

در این بین این دولت فقط به اطرافیانش توهین می‌کند که ظاهرا مسری هم هست که من را پلیس بد می خوانند. اینجا کسانی هستند که جز با توهین کار خود را پیش نمی برند.

من آمده ام تا فریاد اعتراض مردمی باشم که در صف گرفتن سبد کالا تحقیر شده و گرانی ها را تحمل کردند و در مقابل عده ای نورچشمی با ارز ۴۲۰۰ واردات انجام دادند.

آمده‌ام صدای مردم سیستان و بلوچستان باشم.

 

*** ریشه فساد را خشک می‌کنم

 

وی در بخش دوم نقد اظهارات سایر کاندیداها، اظهار کرد:

طبق فرموده امام(ره) فرق رژیم طاغوت با انقلاب اسلامی خدمت کردن ما به مردم است. اگر دنبال منافع خودمان باشیم همان طاغوت هستیم.

اگر انقلاب نبود هیچ کدام از ما اینجا نبودیم. ما نباید مثل سناتورها کنار هم نشسته، حرف کلی زده و یکدیگر را متهم کنیم.

 

وی با دادن این وعده که ریشه فساد را خشک می‌کند، گفت:

ریشه دروغگویی را خشک می‌کنم. آقای همتی می‌گوید از بانک مرکزی اخراج شده اما آقای واعظی آن را خلاف بیان می کند یا اینکه در واکنش به صحبت من که در انتهای سال ۹۸، ۱۲۰۰ میلیارد تومان از بانک صادرات به بانک پاسارگاد به صورت غیر عادی منتقل شده می گوید که درست نیست، اما وزیر اقتصاد آن را تایید می کند یا اینکه درباره نامه اش برای تعیین نرخ بنزین ۵۰۰۰ تومانی و نفت و گاز ۱۰۰۰ تومانی هم آن را رد می‌کند حال اینکه نامه رسمی وجود دارد.

 

*** این دولت جنگ اقتصادی را به جنگ شادی تبدیل کرده

 

زاکانی خطاب به همتی، بیان کرد:

آقای همتی شما در حالی صحبت از فیلترینگ می‌کنید که چندی پیش کامنت های زیر پست های صفحه اینستاگرام خود را بسته بودید و تازه باز کردید. شما حتی جرات روبرو شدن با مردم با ندارید.

این دولت جنگ اقتصادی را به جنگ شادی تبدیل کرده، رئیس جمهور می گوید که صبح جمعه از افزایش نرخ بنزین مطلع شده یا اینکه آقایان با کفش به چادرهای خانواده های زلزله زده می روند. رئیس جمهور هم با ماشین خارجی به کارخانه خودروسازی داخلی می رود.

ما باید دست به دست هم داده تا ریشه ناکارآمدی و تفکر غلطی که ۴۰ سال مثل اختاپوس در کشور خیمه زده را بخشکانیم و به مردم خدمت کنیم.

 

*** امروز وقت قیام است

 

زاکانی در بخش پایانی این مناظره، گفت:

مردم همه با هم علیه غارتگران قیام کنیم که امروز وقت قیام است.

سر ما را عده ای مسئولان کلاه گذاشته و با شناخت باید علیه آن ها قیام کرد.

 

وی با بیان اینکه شایسته سالاری و صداقت با مردم را سرلوحه کارش قرار می دهد، تصریح کرد:

یک ساله فقر مطلق را ریشه کن کرده و سلامت را در کشور برقرار می کنم به گونه ای که هیچ بیماری به غیر از درد بیماری درد دیگری به خصوص بی پولی را نکشد.

 

*** استفاده از تمام ظرفیت های کشور به بهترین شکل

 

زاکانی تمرکززدایی و توجه به شهرستان ها و همچنین آباد کردن روستاها و مهاجرت معکوس را یکی دیگر از برنامه هایش برشمرد و افزود:

قریب به ۱۰ سال بر روی برنامه هایم کار کردم و به آن باور دارم. از تمام ظرفیت های کشور به بهترین شکل استفاده می‌کنیم، از اقوام و مذاهب بهره خواهیم گرفت و مواد مختلف قانون اساسی همچون توجه به آزادی های مدنی، اشتغال، خانواده، تأمین اجتماعی، آموزش و تعلیم و تربیت و مسکن را پیاده سازی خواهیم کرد. همچنین با مقررات زدایی به سمتی می رویم که مبتنی بر برنامه ها بهترین وضعیت را در کشور داشته باشیم.

 

*** به مردم دروغ نمی‌گوییم

 

به گزارش پژواک، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پایان پیرامون کارهایی که در دولتش انجام نمی‌دهد، گفت:

به مردم دروغ نمی‌گوییم و دولت را از محل تورم اداره نمی‌کنیم.

به جای گردش مدیران از شایستگان استفاده خواهیم کرد و از فامیل خود در پست های مدیریتی بهره نمی‌گیریم.

مشکلات داخلی را محول به خارج نمی‌کنیم و دیپلماسی اقتصادی و قانون مداری و استفاده از دانشمندان و کارشناسان را سرلوحه کار قرار می دهیم تا در دولت اقدام و اصلاح قانون مداری و صداقت پیاده شود.

 

 

انتهای پیام/// 

 

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید