کد خبر:262801
پ
واتس‌اپ
پژواک گزارش می‌دهد:

عقب‌نشینی واتس‌اپ از تصمیم محدودسازی کاربران

به نظر می‌رسد واتس‌اپ از تصمیم خود مبنی بر محدودسازی کاربرانی که با قوانین جدید حریم خصوصی این پیام‌رسان موافقت نکرده‌اند، عقب‌نشینی کرده و قصد محدودسازی عملکردهای واتس‌اپ را ندارد.

به نظر می‌رسد واتس‌اپ از تصمیم خود مبنی بر محدودسازی کاربرانی که با قوانین جدید حریم خصوصی این پیام‌رسان موافقت نکرده‌اند، عقب‌نشینی کرده و قصد محدودسازی عملکردهای واتس‌اپ را ندارد.

 

*** واتس‌اپ از تصمیم اعمال محدودیت کاربران عقب نشینی کرد

 

به گزارش پژواک، فیسبوک پیش‌تر اعلام کرده بود که اگر کاربران تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت با قوانین جدید حریم خصوصی موافقت نکنند، عملکردهای این پیام‌رسان به مرور برایشان محدود می‌شود.

حالا به نظر می‌رسد که این شرکت از تصمیم خود عقب‌نشینی کرده و قصد محدودسازی عملکردهای وات‍س‌اپ را ندارد.

سخنگوی واتس‌اپ در بیانیه‌ای می‌گوید:

با بحث‌هایی که با مقامات و کارشناسان مختلف حوزه حریم خصوصی داشتیم، می‌خواهیم تصریح کنیم که عملکرد وات‍س‌اپ را برای کسانی که این به‌روزرسانی قوانین را نپذیرفته‌اند محدود، نخواهیم کرد.

این شرکت مدعی است برنامه آن‌ها تا اطلاع ثانوی به همین شکل خواهد بود.

 

*** جنجال اجرای قوانین جدید حریم خصوصی واتس‌اپ

 

اجرای قوانین جدید حریم خصوصی واتس‌‌اپ جنجال زیادی به دنبال داشت و نگرانی‌هایی را درباره اشتراک‌گذاری اطلاعات کاربران با فیسبوک به وجود آورد.

البته بخشی از اطلاعات کاربران واتس‌‌اپ از جمله شماره تلفن آن‌ها به موجب تغییر قانونی در سال ۲۰۱۶ همین حالا هم با فیسبوک به اشتراک گذاشته می‌شود.

ولی وات‍س‌اپ تاکید دارد که این به‌روزرسانی فرق می‌کند و مربوط به پیام‌هایی است که از طریق این پیام‌رسان به کسب و کارها فرستاده می‌شود.

این پیام‌ها اکنون ممکن است روی سرورهای فیسبوک ذخیره‌سازی شوند.

واتس‌اپ می‌گوید اکثر کاربرانی که قوانین جدید را مشاهده کرده‌اند، آن را پذیرفته‌اند.

ولی اگر کسی آن را نپذیرفته باشد، هرچند وقت یکبار اعلانی در این زمینه دریافت می‌کند.

 

*** ارتباط با کسب و کارهایی که تحت پشتیبانی فیسبوک‌

 

سخنگوی واتس‌‌اپ پیرامون ارتباط با کسب و کارهای مختلف، اظهار داشت:

همچنان هرچند وقت یک بار به کاربران یادآوری می‌کنیم و اجازه می‌دهیم که این به‌روزرسانی را قبول کنند و تصمیم بگیرند که چه زمانی می‌خواهند از این قابلیت‌های اختیاری مثل ارتباط با کسب و کارهایی که تحت پشتیبانی فیسبوک‌ هستند، استفاده کنند.

امیدواریم این رویکرد صرف‌نظر از این که کاربران می‌خواهند با کسب و کارها تعامل داشته باشند یا نه، امکان انتخاب را در اختیار همه کاربران قرار دهد.

 

*** عدم پذیرش قوانین حریم خصوصی واتس‌اپ باعث محدودیت نمی‌شود

 

به گزارش پژواک، واتس‌اپ پیش از این عقب‌نشینی سراسری، هفته پیش ابتدا در هند اعلام کرده بود که عدم پذیرش قوانین حریم خصوصی آن‌ها باعث از کار افتادن این اپلیکیشن نمی‌شود.

حالا ظاهرا فشارهای جهانی آن‌ها را بطور کلی از اجرای این قوانین منصرف کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید