کد خبر:260876
پ
شهردار تهران
شهردار تهران:

شهرداری پیگیر حل مشکل بیمه تاکسی‌رانان است

شهردار تهران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان این نهاد، وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی از تلاش شهرداری تهران برای حل مشکل بیمه تاکسی‌رانان خبر داد.

شهردار تهران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان این نهاد، وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی از تلاش شهرداری تهران برای حل مشکل بیمه تاکسی‌رانان خبر داد.

 

*** حل مشکل بیمه تاکسی‌رانان

 

به گزارش پژواک، پیروز حناچی در آخرین بخش از برنامه سلام آقای شهردار درباره پرسش یکی رانندگان تاکسی در خصوص آخرین اقدامات شهرداری برای رفع مشکلات فعالان این قشر به خصوص در حوزه بیمه، اظهار کرد:

یک توافقنامه‎ای با وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی برای بیمه تاکسی‌رانان تنظیم کردیم و به امضای سازمان تامین اجتماعی رسید اما در اجرا با مشکلاتی مواجه است که سعی می‌کنیم حلش کنیم.

هم اکنون بیش از ۶۰ هزار دستگاه تاکسی در سطح شهر تهران فعالیت می‌کند و فعالان این عرصه در شرایط کرونایی یکی از اقشار در معرض آسیب جامعه بودند و هستند.

 

شهردار تهران در پایان، اظهار داشت:

در مدت زمان شرایط کرونایی ۲۷ نفر از رانندگان تاکسی فوت کردند و درخواستی که در خصوص رسیدگی به امور تاکسی رانان انجام شده، درخواست به حقی است.

تاکسی در دنیا یک وسیله حمل و نقل فانتزی است که به طور معمول یک نفر از آن استفاده می‌کند اما در ایران یکی از مودهای حمل و نقل عمومی تلقی می‌شود.

پیش از شرایط کرونایی به طور معمول چهار نفر و در این روزها سه نفر از یک دستگاه تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند.

اکنون بار تردد ۲۴ درصد از ترددهای داخل شهر تهران بر عهده تاکسی‌ها و خودروهای شخصی است و فعالیت آنان تاثیر بسیاری بر حمل و نقل شهرداری دارد.

 

*** ارسال سوالات خود از شهردار تهران

 

به گزارش پژواک، پیش از این نیز شهردار تهران به سوالات شهروندان در خصوص برخورد با دست فروشان، اقدامات شهرداری برای مقابله با سر و صدای ناشی از ساخت و سازها، آلودگی صوتی، مشکل پارکینگ منطقه ۱۷، رسیدگی به وضعیت پیاده‌روها و مسائلی از این قبیل پاسخ داده بود.

برنامه سلام اقای شهردار فرصتی است تا شهروندان با تهیه کلیپی کوتاه دغدغه و سوال خود را از شخص شهردار جویا شوند.

شهروندان می‌توانند سوالات خود از شهردار تهران را به صورت ویدئو افقی به شناسه تلگرامی @shahreshoma بفرستند

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه