کد خبر:264023
پ
جهانگیری
معاون اول رییس جمهوری:

شرط اصلی رشد اقتصادی از نگاه معاون اول رئیس‌جمهور/ مسائل سیاست خارجه تاثیر تعیین کننده‌ای در مسائل اقتصادی کشور دارد

معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد، وقتی یک اقتصاد زنده رشد دارد که بتواند با دنیا کار کند.

معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد، وقتی یک اقتصاد زنده رشد دارد که بتواند با دنیا کار کند.

 

*** تشریح نقش رئیس جمهوری

 

به گزارش پژواک، اسحاق جهانگیری در ۲۸ خرداد ماه پس از انداختن رای خود در صندوق‌های اخذ رای در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:

انتخابات با توجه به شرایط کرونایی که باید سلامت مردم در اولویت باشد در حال برگزاری است که طبق گزارش‌های وزارت کشور انتخابات در امنیت و آرامش و با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی برگزار می‌شود و مردم هم طبق روال در پای صندوق‌های رای حضور دارند.

 

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا که امروز به صورت سراسری برگزار می‌شود، گفت:

در انتخابات ریاست جمهوری، رئیس جمهوری انتخاب می‌شود که طبق قانون اساسی دومین شخصیت کشور، مسئول قوه مجریه و رئیس دولت است.

رئیس جمهور طبق قانون اساسی مسئولیت‌های مختلفی هم برای توسعه کشور هم برای مسائل سیاست خارجی بر عهده دارد.

رییس‌جمهور در شوراهای اصلی در بخش‌های مختلف کشور، سیاست‌گذار است و همه این بخش‌ها در حوزه رئیس‌جمهور است.

امروز مردم دست به انتخاب می‌زنند که مهمترین امور زندگی خود و کشورشان را از حیث اجرایی در چارچوب قانون اساسی به او واگذار می‌کنند تا بتواند قوانین کشور را اجرا کند.

 

*** انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، مهمترین انتخابات کشور

 

جهانگیری با اشاره به مسئولیت‌های سنگین شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیان کرد:

خصوصاً پس از تصویب مصوبه وظایف شورا در هیئت دولت، بخشی از اختیارات در این مصوبات به شوراها واگذار شد که مدیریت محلی به صورت متمرکز در اختیار شهرداران و شوراهای اسلامی شهر باشد و از این رو در کنار انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان برگزار می‌شود.

بخشی از مسائل شهر و روستا بر عهده این شورا است.در حال مذاکرات جدی لغو تحریم‌ها و حل مسائل کشور در فضای بین‌المللی هستیم.

مردم با انتخاب شهرداران دهیاران می‌توانند مسائل شهر و روستای خود را ساماندهی کنند، لذا این دو انتخابات که هر ۴ سال یکبار همزمان برگزار می‌شود و جزو مهمترین انتخابات کشور است.

 

*** در حال مذاکرات جدی لغو تحریم‌ها هستیم

 

به گزارش پژواک، معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه اقتصاد کشور باید به صورت جدی با اقتصاد جهانی مرتبط باشد تا مستقر کند، پول، بازار و کالا بگیرد، تصریح کرد:

از طرفی حساسیتی راجع به انتخابات جمهوری اسلامی به ویژه در ارتباط با رئیس جمهور وجود دارد ما در شرایطی هستیم که با دنیا در حال مذاکرات جدی لغو تحریم‌ها و حل مسائل کشور در فضای بین‌المللی هستیم.

مسائل داخلی کشور با مسائل بین‌المللی بسیار مرتبط است نمی‌توان اقتصاد را حتی در چارچوب اقتصاد مقاومتی بدون رویکرد دیگر بینی انجام داد.

وقتی یک اقتصاد زنده رشد دارد که بتواند با دنیا کار کند به همین دلیل مسائل سیاست خارجه تاثیر تعیین کننده‌ای در مسائل اقتصادی کشور دارد و رئیس جمهور با انتخاب وزیر امور خارجه و انتخاب سیاست‌هایی که برای پیش‌بینی امور انجام می‌دهد، مسئول اصلی این بخش است.

امیدوارم مردم هم مشارکت خوبی داشته باشند و هم کسی را از بین کاندیداها انتخاب کنند که بتواند زمینه پیشرفت کشور حل مشکلات مردم در داخل و فضای بین الملل به وجود بیاورد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید