کد خبر:266624
پ
شاد
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

شاد پلتفرمی ماندگار در آموزش و پرورش است / احتمال فعالیت بخش خصوصی در بستر شاد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر ویژه از همراه اول بابت توسعه شاد، این پلتفرم را یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام در ایام کرونا دانست.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر ویژه از همراه اول بابت توسعه شاد، این پلتفرم را یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام در ایام کرونا دانست.

 

*** بازدید سرپرست وزارت آموزش و پرورش از مرکز مانیتورینگ شبکه آموزشی دانش آموز

 

به گزارش پژواک، سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰، علیرضا کاظمی با حضور در مرکز مانیتورینگ شبکه آموزشی دانش آموز موسوم به شاد از بخش های مختلف این سامانه بازدید کرد.

در این مراسم که مهدی اخوان بهابادی ، علیرضا کاظمی و جمعی از مدیران ارشد همراه اول و وزارت آموزش و پرورش حضور داشتند، مدیرعامل همراه اول گزارش کاملی از آغاز بکار این شبکه و پیشرفت های آن در دو سال اخیر ارائه و نحوه مانیتورینگ بخش های مختلف شاد را توضیح داد.
 
 

*** مدیرعامل همراه اول/ امسال هم اینترنت شاد برای مشترکان همراه اول رایگان است

 
 
اخوان بهابادی در جریان این بازدید و در آستانه سال تحصیلی جدید مژده رایگان بودن اینترنت همراه اول برای کاربران شاد را داد و اظهار کرد:
همچنین سیمکارت‌های لازم برای دانش آموزان تدارک دیده شده تا در صورت نیاز و نظر والدین با محدودیت‌های تعیین شده توسط والدین، در اختیار آنان قرار گیرد.
 
مدیرعامل همراه اول اشاره ای به نسخه جدید پلتفرم شاد که همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می گیرد، داشت و گفت:
طبیعتا چون توسعه این پلتفرم کاری نو و بدون سابقه قبلی در کشور بود، ابتدای امر با نواقصی همراه بود که تکمیل شد و در نسخه جدید برای سال تحصیلی پیش‎رو، پیش بینی می کنیم این نرم افزار با کیفیتی بسیار خوب پاسخگوی نیازهای دانش آموزان و معلمان باشد.
 
وی همچنین برای نخستین بار خبر از احتمال مشارکت شرکت ها و بخش خصوصی فعال در حوزه آموزش و پرورش در این پلتفرم داد و اذعان کرد:
در صورتیکه امروز شورای عالی فضای مجازی این موضوع را تصویب کند، می توان گفت یکی از اتفاقات خوب شکل خواهد گرفت؛ به این صورت که این شرکت‌ها می توانند خدمات خود را براساس سیاست‌هایی که توسط وزارت آموزش و پرورش وضع می شود روی بستر شاد به عنوان پلتفرم مادر قرار دهند که در نهایت تحول جدی در حوزه خدمات شاد را به ارمغان خواهد آورد.
 
 

*** سرپرست وزارت آموزش و پرورش/ پلتفرم شاد ماندگار شد

 
 
علیرضا کاظمی، نیز ضمن آشنایی با فرایند مانیتورینگ پلتفرم شاد و در جریان قرار گرفتن از روند نرم افزاری آن، تشکر ویژه ای از همراه اول داشت که توانست سریعا از زمان شیوع کرونا، یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام در این دوران (دوران کرونا) را تولید و عرضه کند.
 
وی ضمن ابراز خرسندی از بازدید از مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول در آستانه سال تحصیلی جدید، ابراز کرد:
امسال هم سال تحصیلی را با شاد آغاز می کنیم و در نسخه ای که تا قبل از آغاز بکار مدارس رونمایی می کنیم، ظرفیت های کاملا متفاوت تری دیده شده که امیدواریم بتواند جذابیت های بیشتری را برای دانش اموزان داشته باشد.
 
کاظمی امکان دسترسی دانش آموزان محروم ترین نقاط کشور به بهترین تدریس ها از این طریق را افتخار دانست و گفت:
البته در این پلتفرم و نسخه جدید قابلیت های خوبی هم برای معلمان فراهم شده تا معلمان برتر کشور بتوانند توانمندی های خود را به سراسر کشور عرضه کنند.
 
سرپرست وزارت آموزش و پرورش، نخستین دستور کار شورای عالی فضای مجازی کشور که قرار است درباره شاد باشد را باعث مباهات دانست و افزود:
در سال جاری نیز علی‌رغم اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت فشار بود و همچنان نتوانسته مطالبات همراه اول را پرداخت کند، اما وزیر ارتباطات تمهیدات لازم را پیش بینی کرده‌اند تا استفاده از پلتفرم شاد رایگان باشد.
 
 
*** امکان حذف پلتفرم شاد از سیستم آموزش و پرورش کشور در صورت حضوری شدن مدارس وجود دارد؟
 
 
به گزارش پژواک، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پایان پیرامون امکان حذف پلتفرم شاد از سیستم آموزش و پرورش کشور در صورت حضوری شدن مدارس، گفت:
برگشت به گذشته امکانپذیر نیست؛ زین پس آموزش در فضای مجازی برقرار خواهد بود، حتی اگر مدارس کاملا حضوری باشد.
در آن صورت شاد به عنوان بخشی از فعالیت های آموزش و پرورش یا نقش مقومی، یا مکملی یا اصلی خواهد داشت که دنبال طرحی برای استفاده از آن در هر سه حوزه هستیم

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید