کد خبر:257989
پ
سیستم عامل هواوی
در صورت تحریم‌های آمریکا:

سیستم عامل هواوی به کمک تولیدکنندگان موبایل چینی می‌آید

طبق گزارشی جدید هواوی به شرکت‌های چینی اجازه می‌دهد در صورت تحریم‌های آمریکا از سیستم عامل این شرکت یعنی هارمونی در دستگاه‌هایشان استفاده کنند.

طبق گزارشی جدید هواوی به شرکت‌های چینی اجازه می‌دهد در صورت تحریم‌های آمریکا از سیستم عامل این شرکت یعنی هارمونی در دستگاه‌هایشان استفاده کنند.

 

*** همکاری سیستم عامل هواوی به تولیدکنندگان موبایل چینی

 

به گزارش پژواک، ریچارد یو اخیراً اعلام کرده در صورتی که دسترسی تولیدکنندگان چینی موبایل به سرویس‌های موبایل گوگل ممنوع شود، آنها می‌توانند از سیستم عامل هارمونی استفاده کنند.

طبق گزارشی جدید به گفته یو، این شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از سیستم عامل هواوی (هارمونی او اس) اتکا به فناوری آمریکایی را حذف کنند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که شرکت چینی چند هفته قبل تصمیم خود را برای ارائه سیستم هارمونی او اس جهت تمام محصولاتش اعلام کرد و بیش از ۱۰۰ هزار توسعه دهنده نرم افزار نیز برای ساخت این اکوسیستم همکاری می‌کنند.

شرکت‌هایی مانند Midea، روبام و جویونگ از سیستم عامل هارمونی در طیف وسیعی از دستگاه‌هایشان استفاده می‌کنند. همچنین هواوی تصمیم دارد این سیستم عامل را روی ۱۰۰ میلیون دستگاه متعلق به برندهای بزرگ نیز نصب کند.

 

*** سرمایه‌گذاری برای ساخت اکوسیستم هارمونی

 

به گزارش پژواک، سال پیش یو در کنفرانس توسعه‌دهندگان هواوی اعلام کرد این شرکت چینی صدها میلیون دلار برای ساخت اکوسیستم هارمونی سرمایه‌گذاری کرده است.

دولت ترامپ از سال ۲۰۱۹ تاکنون شرکت‌های فناوری چینی متعددی از جمله هواوی، زد تی ای و SMIC را به فهرست سیاه بازرگانی خود افزوده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژاوک
ارسال دیدگاه