کد خبر:260492
پ
سرویس پیامکی
پژواک گزارش می‌دهد:

افزایش ۲ برابری هزینه سرویس پیامکی برخی بانک‌ها

برخی بانک‌ها با ارسال پیامک به مشتریان خود از افزایش هزینه سرویس پیامکی به ۳۰ هزار تومان خبر دادند که نسبت به سال ۹۹، افزایش ۲ برابری داشته است. 

برخی بانک‌ها با ارسال پیامک به مشتریان خود از افزایش هزینه سرویس پیامکی به ۳۰ هزار تومان خبر دادند که نسبت به سال ۹۹، افزایش ۲ برابری داشته است. 

 

*** افزایش ۲ برابری هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها

 

به گزارش پژواک، هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها سال ۹۹ از ۱۰-۱۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان افزایش یافته بود و این اقدام با واکنش‌های متعددی همراه شد.

هزینه سرویس پیامکی بان‍ک‌ها در سال جاری افزایش حداقل دو برابری داشته و از ۱۵ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان رسیده است.

این موضوع البته از سوی برخی بان‍ک‌ها بعد از کسر از حساب مشتری، در قالب پیامک اعلام شده است.

بان‍ک شهر و تعداد دیگری از بان‍ک‌های خصوصی با ارسال پیامکی به مشتریان خود اعلام کرده‌اند که مبلغ ۳۰ هزار تومان از حساب شما به عنوان آبونمان یکساله سرویس پیامک کسر شده است.

این موضوع البته بعد از کسر از حساب مشتری در قالب پیامک اعلام شده است.

ظاهراً پیامک اول برای اعلام رضایت مشتریان،‌ در تعطیلات نوروز ارسال شده ولی احتمالاً‌ به دلیل اختلال در خطوط مخابراتی به دست مشتریان نرسیده است.

برخی از مشتریان بانکی نیز این پیامک را از تعدادی از بان‍ک‌ها دریافت کرده‌اند، در صورتی که مشتری موجودی کافی نداشته باشد، به معنی انصراف وی از دریافت این خدمت بان‍کی است.

 

*** دلیل افزایش هزینه سرویس پیامکی چیست؟

 

به گزارش پژواک، پیش از این بانک‌ها علت افزایش هزینه سرویس پیامکی را افزایش هزینه دریافتی شرکت مخابرات اعلام کرده بودند و احتمالا در سال جاری نیز به همین بهانه هزینه پیامک را دو برابر کرده‌اند.

سال ۹۹ و همزمان با افزایش ۵۰ درصدی هزینه سرویس پیامکی، بان‍ک‌ها مجاز به کسر هزینه در دو مرحله بودند که این موضوع البته به صورت سلیقه‌ای در برخی بانک‌ها اجرایی شد.

گزارش‌های میدانی برای این موضوع در سال جاری نشان می‌دهد که اکثر بانک‌ها هزینه سرویس را به صورت یکجا از حساب مشتریان کسر می‌کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه